PiS stawia przed swoją siedzibą ogrodzenie. "Boli, że skończą się szaleńcze i żenujące pościgi dziennikarzy"

Polska
PiS stawia przed swoją siedzibą ogrodzenie. "Boli, że skończą się szaleńcze i żenujące pościgi dziennikarzy"
Polsat News

Najpierw barierki przed Sejmem, później na Krakowskim Przedmieściu, teraz przed siedzibą PiS. Na ul. Nowogrodzkiej 84/86 w centrum Warszawy montowane jest ogrodzenie. We wtorek pracownicy zwieźli metalowe elementy, które odgrodzą polityków od niepożądanych gości. Przygotowania do montażu sfilmował operator Polsat News.

Zarządcą budynku przy ul. Nowogrodzkiej jest Srebrna z o.o., zajmująca się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi w Warszawie. Należy do Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

 

Jak się dowiadujemy, na pytanie o ogrodzenie może odpowiedzieć nam tylko jej prezes a ten jest nieobecny.

 

Gdy o tym, że "PIS się grodzi. Przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości powstaje ogrodzenie, brama na pilota i furtka" poinformował na Twitterze dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski, odpowiedział mu najbliższy współpracownik, asystent i dyrektor biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego Radosław Fogiel: "boli, że skończą się szaleńcze i żenujące pościgi dziennikarzy za przyjeżdżającymi do siedziby PiS politykami".

 

 

 

Dzięki nowelizacji Ustawy Prawo Budowlane w 2015 roku,  procedura stawiania takich obiektów, jak ogrodzenie, została  uproszczona. Na budowę  płotów i ogrodzeń, które nie przekraczają wysokości 2,2m od poziomu terenu, nie trzeba uzyskiwać zezwoleń.

 

polsatnews.pl

dro/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie