Mazurek: PiS nie wyznaczyło prezydentowi żadnego terminu ws. poprawek

Polska

- Prawo i Sprawiedliwość nie wyznaczyło prezydentowi Andrzejowi Dudzie żadnego terminu na przeanalizowanie poprawek partii do prezydenckich projektów ustaw ws. SN i KRS - powiedziała w środę dziennikarzom rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Prezydent Andrzej Duda we wtorek wieczorem otrzymał poprawki PiS do projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Ich złożenie, prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział podczas trzeciego spotkania z prezydentem na temat zmian w wymiarze sprawiedliwości. Na razie nie są znane szczegóły dotyczące propozycji PiS.

 

Rzeczniczka PiS pytana, czy to prawda, że prezydent ma dwa tygodnie, żeby przeanalizować propozycje poprawek odpowiedziała, że nic nie słyszała o takim terminie i nie jest on też wymagany ustawowo. - My też jako PiS absolutnie żadnego terminu panu prezydentowi nie wyznaczyliśmy - zadeklarowała.

 

Projekty mogą być procedowane na kolejnym posiedzeniu Sejmu

 

Pytana, czy prezydenckie projekty ustaw ws. SN i KRS mogą być procedowane na kolejnym posiedzeniu Sejmu odparła, że teoretycznie tak. - Natomiast wszystko zależy od tego, jak zostaną one ocenione przez pana prezydenta i jaki będzie efekt kolejnej rozmowy (prezydenta z prezesem PiS - red.), o której państwo wiecie - mówiła Mazurek.

 

- Termin tej rozmowy, czy tego spotkania jeszcze nie został ustalony, więc mówiąc teoretycznie jest to możliwe. Gdyby się okazało, że są jakieś wątpliwości, to będziemy dalej zastanawiać się jak je rozwiązać - dodała posłanka.

 

Według niej termin spotkania prezydenta z prezesem PiS nie został jeszcze ustalony. Mazurek zdementowała jednocześnie doniesienia medialne, jakoby miał być on ustalony na piątek.

 

Poprawki PiS "spokojnie analizowane"

 

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział w środę, że poprawki PiS do projektów ustaw o KRS i SN są "spokojnie analizowane" w Kancelarii Prezydenta. - Nie jest to bynajmniej jedna strona - dodał Szczerski.

 

Z kolei wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował PAP, że poprawki PiS do prezydenckich projektów będą oficjalnie upublicznione, kiedy projekty zostaną złożone w Sejmie, chyba że prezydent zdecyduje się je upublicznić.

 

- My czekamy na ruch prezydenta. Jeżeli on nie nastąpi, to składamy je (poprawki) za tydzień w Sejmie - powiedział Terlecki.

 

PAP, polsatnews.pl

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze