Kancelaria Sejmu zawiadomiła prokuraturę ws. sprzedaży w sejmowej restauracji alkoholu bez koncesji

Polska
Kancelaria Sejmu zawiadomiła prokuraturę ws. sprzedaży w sejmowej restauracji alkoholu bez koncesji
Polsat News

Kancelaria Sejmu wypowiedziała umowę firmie Movin Restauracje i zawiadomiła prokuraturę ws. sprzedaży bez koncesji alkoholu w sejmowej restauracji - poinformował w środę dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

W poniedziałek, tygodnik "Wprost" podał, że w sejmowym barze sprzedawany jest alkohol bez koncesji.

 

CIS poinformowało wówczas, że 25 września Kancelaria Sejmu otrzymała informację o sprzedaży alkoholu w jednej z restauracji znajdujących się na terenie Sejmu; zażądała jego wycofania z oferty i przedstawienia wyjaśnień przez restauratora.

 

W środę dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka poinformował, że Kancelaria Sejmu wypowiedziała umowę firmie Movin Restauracje, dodał, że zgodnie z zapisami kontraktu, obie strony obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

 

- Bezsprzeczne jest to, że ostatnie wydarzenia spowodowały utratę zaufania do naszego partnera oraz były poważnym naruszeniem warunków umowy. Niezbędne były pilne i zdecydowane działania - stwierdził Grzegrzółka. - Kolejną reakcją Kancelarii Sejmu jest złożenie zawiadomienia prokuratury ws. sprzedaży alkoholu bez koncesji - dodał.

 

Płaci za alkohol, nie dostaje paragonu

 

Tygodnik "Wprost" napisał w poniedziałek, że "dotarł do nagrania, z którego wynika, że w sejmowym barze bez koncesji sprzedawano alkohol". Według tygodnika do tej sytuacji doszło 25 września 2017 roku.

 

"Na nagraniu widać jak w sejmowym barze »Za kratą« mężczyzna zamawia dwie szklaneczki whisky. Problem w tym, że sejmowy bar nie ma koncesji na sprzedaż alkoholu. Na nagraniu mężczyzna płaci za alkohol kartą i nie dostaje paragonu. Kiedy o niego prosi, musi poczekać kilka minut na wydruk. Na paragonie widnieje napis »konsumpcja«" - napisał "Wprost".

 

Tygodnik powołując się na informacje z warszawskiego ratusza podał, że świadcząca usługi gastronomiczne dla Kancelarii Sejmu spółka Movin Restauracje nie posiada wymaganych zezwoleń na sprzedaż alkoholu na terenie sejmowych lokali.

 

Restaurator nie przedstawił zezwoleń

 

Odnosząc się do informacji tygodnika, CIS podało w poniedziałek, że 28 lipca 2017 r. zawarta została ze spółką Movin Restauracje sp. z o. o. umowa dzierżawy lokali w celu prowadzenia usług gastronomicznych w budynkach Kancelarii Sejmu.

 

"Zgodnie z umową, restaurator był zobowiązany do przedstawienia niezbędnych zezwoleń na sprzedaż alkoholu, czego ostatecznie nie uczynił. 25 września Kancelaria Sejmu otrzymała informację o sprzedaży alkoholu w jednej z restauracji i zażądała jego wycofania z oferty oraz przedstawienia przez restauratora szczegółowych wyjaśnień. Kancelaria Sejmu podejmuje stosowne kroki prawne" - poinformowało CIS.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie