Nielegalny alkohol w Sejmie. Whisky bez zezwolenia i paragon na "konsumpcję". "Kancelaria wyjaśnia sprawę"

Polska
Nielegalny alkohol w Sejmie. Whisky bez zezwolenia i paragon na "konsumpcję". "Kancelaria wyjaśnia sprawę"
pl.wikipedia.org/Kpalion/CC BY-SA 3.0

Kancelaria Sejmu wyjaśnia sprawę w trybie pilnym i podejmowane są stosowne kroki prawne - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Tygodnik "Wprost" poinformował, że w sejmowym barze nielegalnie handlowano alkoholem. Dziennikarze dotarli do nagrania sprzed dwóch tygodni, na którym widać, jak obsługa lokalu podaje alkohol mimo braku koncesji.

Odnosząc się do doniesień tygodnika dyrektor Centrum Informacji Sejmu poinformował w poniedziałek na Twitterze, że sprawa jest obecnie wyjaśniana.

 

"Kancelaria Sejmu wyjaśnia sprawę w trybie pilnym i podejmowane są stosowne kroki prawne" - napisał Grzegrzółka.

 

 

Z kolei Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało wieczorem, że "28 lipca 2017 r. Kancelaria Sejmu zawarła ze spółką Movin Restauracje sp. z o. o. umowę dzierżawy lokali w celu prowadzenia usług gastronomicznych w budynkach Kancelarii Sejmu przy ul. Wiejskiej 4/6/8 w Warszawie".

 

"Zgodnie z umową, restaurator był zobowiązany do przedstawienia niezbędnych zezwoleń na sprzedaż alkoholu, czego ostatecznie nie uczynił. 25 września Kancelaria Sejmu otrzymała informację o sprzedaży alkoholu w jednej z restauracji i zażądała jego wycofania z oferty oraz przedstawienia przez restauratora szczegółowych wyjaśnień. Kancelaria Sejmu podejmuje stosowne kroki prawne" - napisano w oświadczeniu.

 

Tygodnik "Wprost" napisał w poniedziałek, że "dotarł do nagrania, z którego wynika, że w sejmowym barze bez koncesji sprzedawano alkohol". Według tygodnika "do sytuacji doszło równo dwa tygodnie temu, 25 września 2017 roku".

 

"Na nagraniu widać jak w sejmowym barze »Za kratą« mężczyzna zamawia dwie szklaneczki whisky. Problem w tym, że sejmowy bar nie ma koncesji na sprzedaż alkoholu" - napisał tygodnik.

 

"Na nagraniu mężczyzna płaci za alkohol kartą i nie dostaje paragonu. Kiedy o niego prosi, musi poczekać kilka minut na wydruk. Na paragonie widnieje napis »konsumpcja«" - napisał "Wprost".

 

Tygodnik powołując się na informacje uzyskane z warszawskiego ratusza podał, że świadcząca usługi gastronomiczne dla Kancelarii Sejmu spółka Movin Restauracje nie posiada wymaganych zezwoleń na sprzedaż alkoholu na terenie sejmowych lokali.

 

Według "Wprost" na nagraniu widać, że za barem znajduje się półka z różnymi rodzajami alkoholi - miały tam stać: wódki, szampany, koniaki i whisky. "Alkohole były na półkach, ale nie były sprzedawane" - powiedział z kolei pracownik spółki dziennikarzom, który poprosił o anonimowość. 

 

wprost.pl, PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie