Przeszukali kieszenie, bagaże i mieszkania. Marihuana, kokaina, amfetamina, haszysz. Grupa z Lublina miała ich 25 kg

Polska

25 kilogramów narkotyków miała grupa handlarzy rozbita przez policjantów z CBŚP w Lublinie. Śledczy oszacowali wartość zabezpieczonych środków odurzających na około 630 tysięcy złotych. Zatrzymano cztery osoby, którym grozi do 12 lat więzienia.

Podczas przeszukania osób, bagażu oraz mieszkań policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 16 kg marihuany, 1,7 kg kokainy, prawie 4 kg amfetaminy, niemal 3,5 kg haszyszu i prawie 4 tysiące sztuk tabletek ekstazy.

 

Śledczy oszacowali wartość zabezpieczonych narkotyków na około 630 tysięcy złotych.

 

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także posiadane przez zatrzymanych pieniądze oraz biżuterię.

 

Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby, z których trzy zostały już tymczasowo aresztowane przez sąd. Śledztwo jest prowadzone przez prokuratorów z lubelskiego zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej.

 

Dwóch podejrzanych wpadło na terenie Lublina, a dwie kolejne osoby zostały zatrzymane w Warszawie.

 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego cztery osoby usłyszały w lubelskim zamiejscowym wydziale Prokuratury Krajowej zarzuty z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, czyli udziału w obrocie znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających.

 

Zgodnie z ustawą, za taki czyn grozić może kara pozbawienia wolności do 12 lat. Wobec trzech osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Dodatkowo jedna osoba została objęta poręczeniem majątkowym, dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.

 

Grupę rozbili policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze