Państwowe spółki mecenasami "Różańca Do Granic"

Polska
Państwowe spółki mecenasami "Różańca Do Granic"
Pixabay/public domain

W sobotę wierni w Polsce w ramach "Różańca Do Granic" będą wspólnie modlić się o nawrócenie, pokój i bezpieczeństwo na świecie. "Taki rozmach i skala wydarzenia nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Mecenasów", m.in. Grupy Energa i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. - przyznaje tygodnik katolicki "Niedziela".

7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. Po mszy przejdą lub przejadą do stref modlitwy, gdzie o godz. 14:00 rozpocznie się modlitwa różańcowa.

 

Głównym organizatorem wydarzenia jest działająca od 2015 roku Fundacja Solo Dios Basta.

 

Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszają m.in. aktorzy Jerzy Zelnik, Cezary Pazura, Ewa Ziętek i Dominika Figurska. Wsparcie finansowe zapewniły kontrolowane przez państwo spółki. 

 

"Porusza głębokim duchowym przesłaniem"

 

"Różaniec Do Granic imponuje skalą przedsięwzięcia, ale także porusza głębokim i pozytywnym duchowym przesłaniem, zakorzenionym w objawieniach maryjnych. Z pewnością wybrzmi ono nie tylko w granicach Polski, którą pielgrzymi obejmą modlitwą, ale także poza nimi, zarówno w targanej kryzysami Europie, jak i na całym świecie" - mówi tygodnikowi Grzegorz Ksepko, wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Korporacyjnych.

 

I dodaje: "Cieszę się, że jako Grupa Energa mogliśmy wesprzeć tak ważną i pomysłową akcję".

 

Jak wyjaśnia tygodnik "Niedziela" Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. jest mecenasem wydarzenia, ponieważ "w swoich działaniach stara się podkreślać istotę poczucia tożsamości oraz praktykowania wartości chrześcijańskich w sferze publicznej. Wytwórnia wspiera te inicjatywy, które służą Polsce i Polakom".

 

 

"Ważne jest tworzenie wspólnoty"

 

"To niecodzienne wydarzenie, które ma szansę pokazać Narodowi Polskiemu jak ważne jest tworzenie wspólnoty i działanie na rzecz dobra Ojczyzny. W obecnych czasach, kiedy każdy jest narażony na różnorodne bodźce, przemierza życie w wiecznym pędzie, a dodatkowo zasypywany jest ogromną ilością informacji - istotne jest, by zatrzymać się choć na moment, dokonać refleksji i zdecydować, co jest tak naprawdę ważne" - wyjaśnia w tygodniku Piotr Woyciechowski, prezes PWPW S.A.

 

W akcję zaangażowała się też kolej. PolRegio - należące do spółki Przewozy Regionalne, której większościowym akcjonariuszem  jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. - zaoferowało pielgrzymom bilety za 1 zł.

 

 

niedziela.pl, polsatnews.pl

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie