Podejrzewany o zabójstwo w Wejherowie doprowadzony do prokuratury

Polska

Podejrzewany o zabicie 30-letniej kobiety został doprowadzony w sobotę do prokuratury w Wejherowie, gdzie jeszcze w sobotę może usłyszeć zarzuty. Ciało 30-latki znaleziono w piątek rano w jednym w mieszkań. - Tak zmasakrowanej kobiety jeszcze nie widzieliśmy - mówili nieoficjalnie przedstawiciele służb cytowani przez portal nadmorski24.pl.

W piątek przed godz. 9 wejherowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań przy skrzyżowaniu ulic Iwaszkiewicza i Osiedle Kaszubskie najprawdopodobniej doszło do przestępstwa.

 

W wejściu do mieszkania pomogli im strażacy. W środku znaleziono zwłoki kobiety.

 

- Najprawdopodobniej mamy do czynienia z zabójstwem. Czynności trwają i policjanci pracują na miejscu - powiedziała wówczas asp. sztab. Anetta Potrykus z KPP w Wejherowie. Jak dodała, ze względu na dobro śledztwa nie może ujawnić szczegółów sprawy.

 

Zablokowano drogi

 

Funkcjonariusze przez kilka godzin na terenie kilku powiatów poszukiwali 35-latka. Policja ustawiła blokady przy głównych drogach na Pomorzu.

 

- Mężczyzna został ujęty w późnych godzinach popołudniowych poza terenem powiatu wejherowskiego - powiedziała Potrykus.

 

Jak się okazało ukrywał się w lesie, w trudno dostępnym terenie. Policjanci dotarli do niego pieszo. Nie informują w jaki sposób ustalili gdzie przebywa.

 

Według lokalnych mediów, podejrzewany o zabójstwo to partner lub mąż zamordowanej kobiety.

 

nadmorski24.pl, radiogdansk.pl, polsatnews.pl, fot: Polsat News

zdr/dro/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie