Niewiarygodny manewr kierowcy ciężarówki. Zakręcał z 57-metrowym elementem. Nawet nie zarysował barierki

Świat
Niewiarygodny manewr kierowcy ciężarówki. Zakręcał z 57-metrowym elementem. Nawet nie zarysował barierki
YouTube/Jenny Lenn

Manewr kierowcy firmy McFadyens Transport, która podjęła się transportu łopaty wirnika turbiny wiatrowej, znalazł się w światowych serwisach informacyjnych. Ładunek miał ponad 57 metrów długości, a trasa wiodła przez górzyste, wąskie drogi w szkockim Highlands. Na jednym z zakrętów (pod kątem prostym), który łączył trasę A87 z wąską lokalną drogą, kierowca wykonał manewr bez sekundy zawahania.

Bez wątpienia ogromny wkład w sukces tego transportu miała specjalistyczna naczepa Nooteboom wyprodukowana przez holenderską firmę. Tylny wózek naczepy był sterowany elektronicznie z kabiny.


Jednak przejazd z ładunkiem, który znalazł się zaledwie kilka cali nad barierkami ochronnymi zamontowanymi przy skrzyżowaniu, został dostrzeżony przez światowe serwisy.

 


Firma McFadyens Transport zdradziła przy okazji, że wcześniej wykonano kilka prób przejazdu bez ładunku. Chciano mieć pewność, że w dniu transportu łopaty wirnika do farmy wiatrowej w pobliżu Fort Augustus, ciężarówka rzeczywiście zmieści się w zakręcie.

 

dailymail.co.uk

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie