Zatrzymano cztery osoby w związku z atakiem nożownika z Marsylii

Świat
Zatrzymano cztery osoby w związku z atakiem nożownika z Marsylii
PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Francuska policja poinformowała o zatrzymaniu czterech osób podejrzanych o związek z atakiem nożownika w Marsylii, w wyniku którego w niedzielę zginęły dwie kobiety. W sprawie przeprowadzono kilka przeszukań.

Jak poinformowała agencja AP, powołując się na źródło w organach sądowych, policja podejrzewa zatrzymanych o związek z grupą terrorystyczną.

 

Minister spraw wewnętrznych Francji Gerard Collomb oświadczył we wtorek na antenie radia France-Inter, że napastnik miał ważny tunezyjski paszport i prawo do pobytu we Włoszech.

 

Wielokrotnie legitymowany przez policję

 

Nożownik z Marsylii był zatrzymany oraz wielokrotnie legitymowany przez francuską policję. Pomimo braku dokumentów zezwalających mu na pobyt we Francji mężczyzna nie został wydalony z kraju - podkreślił szef MSW, dodając, iż zarządził przeprowadzenie wewnętrznego dochodzenia w tej sprawie.

 

Zaledwie dwa dni przed przeprowadzeniem ataku napastnik był zatrzymany za kradzież - podaje AP. Został zwolniony tego samego dnia.

 

W niedzielę przed głównym dworcem kolejowym w Marsylii mężczyzna zabił nożem dwie młode kobiety; napastnika zaraz potem zastrzelił ochraniający dworzec żołnierz. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS).

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie