Napastnik z Marsylii był Tunezyjczykiem mieszkającym we Włoszech

Świat
Napastnik z Marsylii był Tunezyjczykiem mieszkającym we Włoszech
PAP/EPA/Sebastien Nogier

Mężczyzna, który w niedzielę zabił nożem dwie młody kobiety na dworcu kolejowym w Marsylii, najpewniej był Tunezyjczykiem mieszkającym we Włoszech - oświadczył we wtorek francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb. W radiu France-Inter powiedział, że napastnik miał prawo pobytu we Włoszech i ważny paszport tunezyjski.

Szef MSW zaapelował do rządów o lepsze dzielenie się informacjami w takich sprawach.

 

Wcześniej prokurator Paryża Frederic Molins ujawnił, że wśród siedmiu dokumentów, przedstawianych przez napastnika francuskiej policji, był tunezyjski paszport wystawiony dla Ahmeda H.

 

Włoskie gazety podały we wtorek, że służby antyterrorystyczne sprawdzają, czy napastnik z Marsylii miał związki z innymi Tunezyjczykami zamieszanymi w inne zamachy w Europie, którzy mieszkali na pobliskich terenach Włoch.

 

Napastnik zabił dwie młode kobiety

 

W niedzielę przed głównym dworcem kolejowym w Marsylii mężczyzna zabił nożem dwie młode kobiety; napastnika zaraz potem zastrzelił ochraniający dworzec żołnierz. Do ataku nożownika przyznało się Państwo Islamskie (IS).

 

Francja uczestniczy w koalicji walczącej z IS od 2014 roku. Od tego czasu była wielokrotnie celem ataków terrorystycznych.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie