Pięcioro dziennikarzy Polsat News nominowanych do nagród MediaTory

Polska

Beata Lubecka, Ewa Żarska, Anna Krawczyk-Szot, Piotr Mirowicz i Andrzej Wyrwiński - to dziennikarze Polsat News nominowani w tegorocznej, 11. edycji, Plebiscytu MediaTory. To studenci dziennikarstwa z 23 uczelni w całym kraju wskazali dziennikarzy i ludzi mediów "wyróżniających się w polskim środowisku medialnym". Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone podczas gali finałowej 2 grudnia.

Niemal 10 tys. studentów oceniało nie tylko pojedyncze materiały, ale także całą pracę, jako nominowani wykonali w okresie od września ubiegłego roku. Nagrody przyznawane są w dziewięciu kategoriach.

 

"Odważne pytania, upór i kultura"

 

Beata Lubecka, prowadząca program "Gość Wydarzeń" nominowana została w kategorii publicystów "NawigaTOR".

 

"Za dynamicznie prowadzone wywiady, odważne pytania i upór w dążeniu do uzyskania konkretnych odpowiedzi. Za stanowczość połączoną z kulturą wypowiedzi i szacunkiem do rozmówcy. Za charakterystyczne przenikliwe dziennikarstwo oraz umiejętność otwierania gości na siebie i widzów" - brzmi uzasadnienie nominacji.

 

"Zdemaskowała pedofila, gdy organy prawa nie reagowały"

 

Dziennikarze Polsat News zdobyli także dwie nominacje w kategorii "ReformaTOR", wyróżniającej dziennikarzy lub redakcję, których publikacje lub materiały przyczyniają się bądź tworzą warunki do poprawy rzeczywistości w danej sferze życia społecznego.

 

Ewa Żarska została nominowana za reportaż "Mała prosiła, żeby jej nie zabijać".

 

To zgłoszenie uzasadniono m.in. "zdemaskowaniem pedofila, na którego groźne wpisy internetowy nie reagowały organy prawa".

 

 

"Za szybkość działania i szokujący reportaż, pogrążający funkcjonowanie systemu. Za kilkumiesięczne dziennikarskie śledztwo i zgromadzenie informacji, umożliwiających wznowienie działań prokuratorskich w tej sprawie i wydanie listu gończego za podejrzanym" - argumentują autorzy plebiscytu.

 

"Przyczynili się do realnych zmian w leczeniu"

 

W kategorii "ReformaTOR" nominowano także Andrzeja Wyrwińskiego, Annę Krawczyk-Szot, Piotra Mirowicza - za serię reportaży o ogromnym cierpieniu dzieci chorych na białaczkę.

 

 

"Za przyczynienie się do realnych zmian w leczeniu pacjentów podczas ich walki z chorobą, dzięki którym mogą przechodzić biopsję w ludzkich warunkach. Za opisanie tragicznej niemocy tych, którzy chcieliby podjąć jakiekolwiek działania" - uzasadniają nominację organizatorzy.

 

 

Pełna lista nominowanych znajduje się na stronie mediatory.pl.

 

polsatnews.pl

zdr/luq/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie