Rzepecki zawieszony w prawach członka PiS. "Pierwszy krok do wyrzucenia go z partii"

Polska
Rzepecki zawieszony w prawach członka PiS. "Pierwszy krok do wyrzucenia go z partii"
Polsat News

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Rzepecki został zawieszony w prawach członka partii - poinformowała za pośrednictwem Twittera rzecznika PiS Beata Mazurek. Jak dodała, decyzja ta jest pierwszym krokiem do wyrzucenia go z partii. W piątek prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Rzepeckiego z klubu parlamentarnego.

"Poseł Rzepecki został zawieszony w prawach członka PiS co jest pierwszym krokiem do wydalenia go z partii" - napisała Mazurek.

 

 

Zapowiedział głosowania za uchyleniem immunitetu Tarczyńskiemu

 

W środę komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych opowiedziała się za przyjęciem wniosku posła PO Marcina Kierwińskiego o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Rzepecki zapowiadał, że zagłosuje za uchyleniem immunitetu posłowi Tarczyńskiemu.

 

W piątek prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Rzepeckiego z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

 

"Dowiedziałem się o tym z mediów"

 

- Jestem bardzo zaskoczony, zszokowany tą sytuacją, nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat, dowiedziałem się o tym z mediów, nie wiem co było powodem tej sytuacji, ja realizuję program PiS - powiedział wówczas poseł, pytany przez dziennikarzy o decyzję prezydium klubu PiS.

 

Mazurek mówiła wówczas, że ze strony posła było już wystarczająco dużo posunięć, które by wskazywały na to, iż bardziej staje po stronie opozycji, niż po stronie obozu rządzącego. Dodała też, że Rzepecki wystąpił "przeciwko jednemu z kolegów z klubu PiS i stąd taki, a nie inny wniosek".

 

PAP, polsatnews.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie