"Miała być lojalność, nie kolesiostwo". Rzepecki chciał spotkania z Kaczyńskim, prezes go nie przyjął

Polska

- Nigdy nie będę za tym, żeby posłowie mogli się chować za immunitetami, by byli odrębną kastą - oświadczył w poniedziałek na konferencji prasowej zawieszony w prawach członka PiS poseł Łukasz Rzepecki. Jak powiedział, chce spotkać się z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim i dowiedzieć się, jakie są merytoryczne powody "wyrzucania go" z klubu PiS. Kaczyński nie przyjął go jednak w poniedziałek.

- Miała być ciężka praca i pokora, a jest brak szacunku - powiedział Rzepecki. Jak dodał, nikt z kierownictwa partii nie rozmawiał z nim na temat kwestii zawieszenia go w prawach członka PiS. - To brak szacunku dla wyborców - stwierdził.

 

Poseł mówił, że będzie dalej realizował program, ale program wyborców. - To wyborcy wybrali mnie na posła - dodał.

 

Dopytywany, Rzepecki powiedział, że skoro jest tak, że on, realizując program PiS jest wyrzucany z partii, "to prezes Jarosław Kaczyński też powinien być wyrzucony z PiS".

 

 

Zostawił pismo w biurze podawczym

 

Po tym, gdy nie udało mu się spotkać w poniedziałek z prezesem PiS, Rzepecki pismo, które pokazywał podczas konferencji prasowej,  złożył w biurze podawczym partii. W piśmie wyjaśnia, "jak został potraktowany", że nie został poinformowany o zawieszeniu przez kierownictwo klubu PiS.

 

- To pokazuje przede wszystkim szacunek dla moich wyborców, dla obywateli, że nie zostałem w tej sprawie wysłuchany - ironizował, komentując ten fakt dla dziennikarzy zgromadzonych na Nowogrodzkiej.

 

 

"Bardziej staje po stronie opozycji"

 

W środę komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych opowiedziała się za przyjęciem wniosku posła PO Marcina Kierwińskiego o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Rzepecki zapowiadał, że zagłosuje za uchyleniem immunitetu posłowi Tarczyńskiemu.

 

W piątek prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Rzepeckiego z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

 

W niedzielę rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że poseł Łukasz Rzepecki został zawieszony w prawach członka PiS, co - jak wskazywała - jest pierwszym krokiem do wydalenia go z partii. W piątek prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Rzepeckiego z klubu PiS. Mazurek w piątek powiedziała, że ze strony posła było już wystarczająco dużo posunięć, które by wskazywały na to, iż bardziej staje po stronie opozycji, niż po stronie obozu rządzącego.

 

Polsat News, polsatnews.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie