PO powołuje zespół śledczy do spraw SKOK-ów

Polska

Platforma Obywatelska powołuje zespół śledczy do spraw SKOK-ów, przewodniczącą będzie posłanka Izabela Leszczyna; pierwsze robocze spotkanie zespołu odbędzie się na następnym posiedzeniu Sejmu - poinformowali w piątek politycy PO.

Sejm nie wyraził zgody na uzupełnienie porządku piątkowych obrad o projekt uchwały dotyczącej powołania komisji śledczej ws. SKOK-u Wołomin. Projekt złożyli posłowie PO.

 

- Odrzucenie tego wniosku przez PiS jest jednoznacznym dowodem, że PiS boi się komisji śledczej ws. SKOK-ów, że za to niebezpieczne połączenie biznesu, polityki, mediów i pieniędzy w sektorze SKOK-ów odpowiada właśnie partia Jarosława Kaczyńskiego - powiedziała posłanka PO Izabela Leszczyna na konferencji w Sejmie.

 

"PiS nie zdecyduje się na komisję śledczą"

 

Dodała, że Platforma "powołuje zespół śledczy do spraw SKOK-ów, do spraw oszustw, wyłudzeń i przestępstw popełnianych w tym sektorze". - Nie możemy czekać aż PiS zdecyduje się na komisję śledczą, bo wiemy, że nie zdecyduje się - powiedziała posłanka PO.

 

- Zadamy pytania, o to dlaczego politycy PiS-u (...) chronią SKOK-i od kilkunastu lat, dlaczego chcą uniknąć najpierw nadzoru nad SKOK-ami, a dzisiaj uporządkowania tego sektora - dodała.

 

Prace już ruszyły

 

Oceniła, że jeśli jest komisja śledcza, "która bada, kto za pomocą Amber Gold ukradł 800 mln zł, tym bardziej powinna być komisja śledcza, która zbada kto za pomocą SKOK-ów ukradł 5 mld zł".

 

Poseł PO Krzysztof Brejza powiedział, że zespół PO już rozpoczął pracę. - Zbieramy informacje, będziemy przesłuchiwać świadków i obiecujemy politykom PiS-u, prędzej czy później komisja śledcza ds. SKOK, również SKOK Wołomin powiązanego z politykami PiS-u, powstanie, rozliczymy was za to - powiedział Brejza.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze