Zmarł jeden z uczestników Maratonu Warszawskiego. Stracił przytomność na trasie biegu

Polska
Zmarł jeden z uczestników Maratonu Warszawskiego. Stracił przytomność na trasie biegu
PAP/Leszek Szymański

Zmarł jeden z uczestników niedzielnego Maratonu Warszawskiego - poinformowali organizatorzy. Zawodnik przytomność stracił w trakcie biegu, został przewieziony do szpitala, ale zmarł mimo kilkugodzinnej akcji ratunkowej.

"Ze smutkiem zawiadamiamy, że jeden z uczestników 39. PZU Maratonu Warszawskiego stracił przytomność na trasie biegu. Służby ratownicze obsługujące bieg udzieliły natychmiastowej pomocy, karetka zabezpieczenia medycznego imprezy po półtorej minuty od wezwania była na miejscu. Zawodnik został przewieziony do Szpitala Bielańskiego, gdzie, po kilkugodzinnej akcji ratunkowej, nie udało się go uratować. Myślami jesteśmy z rodziną biegacza, której składamy wyrazy głębokiego współczucia" - napisano na oficjalnej stronie imprezy.

 

Zapewniono także o pełnej współpracy ze służbami publicznymi w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.

 

Rywalizację na ulicach Warszawy wygrał Błażej Brzeziński (WKS Śląsk Wrocław), który wynikiem 2:11.27 poprawił rekord życiowy. To również czas lepszy od minimum PZLA na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Berlinie. W gronie kobiet najszybsza była Etiopka Bekelu Beji Geletu - 2:35.09.

 

Dystans 42 km 195 m pokonało 5458 osób z 57 krajów.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie