Tragiczny wypadek na ściance wspinaczkowej. Nie żyje policjantka z Lublina

Polska
Tragiczny wypadek na ściance wspinaczkowej. Nie żyje policjantka z Lublina
Policja Lublin

Podinspektor Małgorzata Bigos z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odpadła od ścianki wspinaczkowej. Do wypadku doszło w niedzielę w Gdańsku. 43-letnia kobieta spadła z ok. 15 metrów na twarde podłoże. Doznała poważnych urazów głowy i mimo reanimacji zmarła na miejscu. Na razie nie wiadomo, dlaczego mająca doświadczenie wspinaczkowe policjantka spadła. Śledztwo prowadzi gdańska prokuratura.

Śledczy sprawdzają, czy to kobieta popełniła błąd, czy zawiódł sprzęt.

 

Badany jest stan wyposażenia zabezpieczającego oraz sposób jego przygotowania przed wspinaczką. Prokurator zarządził też sekcję zwłok.

 
- Zakładamy zarówno błąd ludzki, na tym etapie, jak i awarię sprzętu - powiedział "Dziennikowi Bałtyckiemu" prok. Maciej Chełstowski z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa.
 
Pracowała jako psycholog
 
Policjantka przebywała w Gdańsku prywatnie. Spędzała tam czas z grupą znajomych.
 
Na co dzień podinspektor Bigos była kierowniczką Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. "Sport był pasją jej życia i to sport jej życie odebrał" - napisano na stronie KWP w Lublinie.
 
Od momentu wstąpienia do służby w policji, czyli od 1999 r. wielokrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu. Rywalizowała też w Mistrzostwach Polski w Pływaniu "Masters", zdobywając złote medale.
 
Sport był jej pasją
 
Dwa lata temu podinsp. Bigos wzięła udział w Pływackiej Morskiej Sztafecie Policyjnej. Razem z jedenastoma kobietami przez 400 kilometrów w systemie sztafetowym płynęła ze Świnoujścia do Krynicy Morskiej.
 
Policjantki uczciły w ten sposób 90. rocznicę powołania kobiet do policji i wsparły Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
 
Dziennik Bałtycki, polsatnews.pl
paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie