PO chce zawieszenia Macierewicza. Żąda wyjaśnień ws. jego powiązań z osobami "stanowiącymi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa"

Polska
PO chce zawieszenia Macierewicza. Żąda wyjaśnień ws. jego powiązań z osobami "stanowiącymi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa"
PAP/Tomasz Gzell

Posłowie PO zaapelowali w środę do premier Beaty Szydło, by zawiesiła szefa MON Antoniego Macierewicza oraz wyjaśniła jego powiązania z osobami, które "mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa". PO złożyła też projekt dezyderatu do sejmowej komisji ON ws. kontaktów ministra.

- Wczoraj (we wtorek) złożyliśmy projekt dezyderatu do sejmowej komisji obrony narodowej w sprawie powiązań ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Prezydium sejmowej komisji obrony narodowej przyjęło ten wniosek i zgodnie z deklaracją przewodniczącego będzie on przedmiotem obrad komisji na posiedzeniu za dwa tygodnie"- poinformował na środowej konferencji prasowej wiceszef komisji ON Czesław Mroczek (PO).

 

Chodzi m.in. o powiązania Macierewicza z osobami, o których pisze w swojej książce "Macierewicz i jego tajemnice" dziennikarz Tomasz Piątek.

 

- Domagamy się zawieszenia ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza do czasu wyjaśnienia tej sprawy; żądamy wyjaśnień premiera rządu - zaznaczył Mroczek.

 

Książka - jak wynika z informacji podawanych przez wydawcę - ma opisywać i dokumentować m.in. "powiązania ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem", który - jak podano - "współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, jak również z samym Władimirem Putinem". Pod koniec czerwca szef MON złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarza, w związku z treścią jego książki. Sprawę bada warszawska prokuratura okręgowa.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie