Antoni Macierewicz przesłuchany jako świadek w prokuraturze. Chodzi o książkę Tomasza Piątka

Polska
Antoni Macierewicz przesłuchany jako świadek w prokuraturze. Chodzi o książkę Tomasza Piątka
PAP/Jacek Turczyk

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przesłuchała w środę przed południem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza - poinformował portal niezależna.pl. Minister zeznawał w sprawie książki "Macierewicz i jego tajemnice". Szef MON pod koniec czerwca złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez autora publikacji Tomasza Piątka.

Informację o przesłuchaniu potwierdził portalowi reprezentujący ministra Andrzej Lew-Mirski oraz rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński.

 

Minister został przesłuchany w charakterze zawiadamiającego.

 

Pod koniec czerwca minister Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez autora książki "Macierewicz i jego tajemnice". Wcześniej, politycy PO wezwali go, by wytłumaczył się z wymienionych w książce powiązań z byłymi współpracownikami SB oraz służb ZSRR i Rosji.

 

Na specjalnym briefingu wiceszef MON Michał Dworczyk stwierdził w czerwcu, że książka Piątka zawiera kłamstwa i pomówienia oraz stała się asumptem do tego, żeby ministra obrony narodowej "zaatakowali parlamentarzyści PO". - Mamy nadzieję, że prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który trwa i który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej - mówił wówczas.

 

Powiązania z "wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem"

 

Jak można przeczytać, m.in. na portalu gazeta.pl, Tomasz Piątek, dziennikarz "Gazety Wyborczej" przez półtora roku badał koneksje ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Rezultaty swojego śledztwa opublikował w książce pt. "Macierewicz i jego tajemnice". Jak twierdzi Piątek, jego półtoraroczne śledztwo wykazało powiązania Antoniego Macierewicza m.in. z rosyjskimi służbami wywiadowczymi i Kremlem.

 

Książka - jak wynika z informacji podawanych przez wydawcę - ma opisywać i dokumentować m.in. "powiązania ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem", który - jak podano - "współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Jak również z samym Władimirem Putinem".

 

niezależna.pl, polsatnews.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie