Napadł i okradł bezdomnego. Został zatrzymany dzięki internautom

Polska

23-letni mężczyzna napadł na 45-letniego bezdomnego w pobliżu sklepu w Zabrzu w maju. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu i opublikowany w mediach. Właśnie informacje zebrane od osób, które zobaczyły nagrania, pozwoliły na namierzenie sprawcy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 28 maja przy ulicy Wolności w Zabrzu. Młody mężczyzna napadł na 45-letniego bezdomnego w pobliżu sklepu. Pobił go, a następnie ukradł mu bluzę i koszulkę.


Śledczy zwrócili się o pomoc do internautów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Policjanci otrzymywali informacje, które były na bieżąco sprawdzane. W końcu kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny.

 

Był już karany za rozboje

 

23-letni mieszkaniec Zabrza został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut rozboju, za który grozi do 12 lat więzienia. Podejrzany wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.


Na czas trwania postępowania zabrzańska prokuratura objęła mężczyznę policyjnym dozorem. Ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i kontaktowania się z nim.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie