Policja ustala tożsamość bezdomnego, który zmarł w Brukseli. Nie wyklucza, że to Polak

Świat
Policja ustala tożsamość bezdomnego, który zmarł w Brukseli. Nie wyklucza, że to Polak
WikimediaCommons/Matthew Woitunski/CC BY 3.0

Nieprzytomnego, bezdomnego mężczyznę znaleziono w gminie Ixelles. Został przewieziony do Brukseli, gdzie po kilku dniach zmarł. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów. Belgijska policja i organizacje zajmujące się bezdomnymi próbują ustalić tożsamość zmarłej osoby. Wnioskują, że może to być Polak.

Mężczyznę znaleziono 17 sierpnia na ulicy Sans Soucis w gminie Ixelles. "Nie został zidentyfikowany, ponieważ nie miał przy sobie dokumentów" - poinformowała belgijska policja na stronie internetowej.

 

Opublikowała również zdjęcie zmarłego oraz jego rysopis. "Biały mężczyzna w wieku od 30 do 45 lat. Mierzy 178 cm i ma niebiesko-szare oczy oraz kasztanowe/rude włosy. W dniu, w którym został znaleziony, miał na sobie niebieskie jeansy, koszulę i sportowe buty".

 

Najprawdopodobniej pracował na budowie

 

Policja i organizacje zajmujące się bezdomnymi twierdzą, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż zmarły mógł być Polakiem. Wnioskują to na podstawie "jego wyglądu" oraz stwierdzenia lekarza, który przeprowadzał sekcję zwłok, że najprawdopodobniej mężczyzna pracował kiedyś na budowie.

 

Zgodnie z belgijskimi przepisami wobec bezdomnych, jeśli tożsamość zmarłego nie zostanie ustalona w ciągu kilku dni, już w przyszłym tygodniu ciało zostanie skremowane i pochowane na cmentarzu w Brukseli.

 

Wśród bezdomnych najwięcej Polaków

 

Według organizacji pomagających osobom bezdomnym, z roku na rok liczba Polaków mieszkających na ulicach w Belgii rośnie. Osoby narodowości polskiej stanowią najliczniejszą grupę wśród bezdomnych.

 

polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie