"Poprosiłem Jakiego, by kolejne wypowiedzi ze mną konsultował". Ziobro o słowach wiceministra ws. Rimini

Polska
"Poprosiłem Jakiego, by kolejne wypowiedzi ze mną konsultował". Ziobro o słowach wiceministra ws. Rimini
Polsat News

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w poniedziałek zapowiedział, że "polska strona podejmie ze stroną włoską negocjacje" ws. ekstradycji mężczyzn podejrzanych o napaść na Polaków w Rimini. Słowa te skomentował w środę minister Zbigniew Ziobro. - Te tematy nie leżą w gestii MS, tylko prokuratury, która podlega wyłącznie ministrowi sprawiedliwości a nie wiceministrom - powiedział Ziobro.

- Po weryfikacji wszystkich elementów, szczególnie tożsamości tych osób, polska strona podejmie ze stroną włoską negocjacje na ten temat. Zobaczymy, jak to się skończy. Nie chcę w tej chwili przesądzać. Ale ponieważ nasza współpraca z Włochami układała się bardzo dobrze, będziemy tutaj na pewno brali pod uwagę stanowisko strony włoskiej w tym zakresie  - powiedział Jaki w wywiadzie dla Polskiego Radia.

 

"Za Rimini dla tych bydlaków powinna być kara śmierci". "Choć dla tego konkretnego przypadku przywróciłbym również tortury. Zawsze byłem i jestem zwolennikiem kary śmierci. I nawet nie próbujcie mnie atakować poprawnością polityczną. Mam to gdzieś i zdania nie zmienię" - napisał wcześniej na Twitterze wiceminister Jaki.


"Rozumiem jego wrażliwość na to straszne przestępstwo"


Ziobro podkreślił, że ceni Jakiego jako "bardzo pracowitego wiceministra sprawiedliwości, odnoszącego sukcesy w tym, co robi, oraz rozumie jego wrażliwość na to straszne przestępstwo".


- Swoim wiceministrom pozostawiam dużą swobodę wypowiedzi, jednak w tej sprawie poprosiłem pana ministra Jakiego, by wszelkie kolejne swoje wypowiedzi ze mną konsultował - powiedział minister.

 

PAP, polsatnews.pl

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie