Zniszczył dwa samochody, ale został zwolniony. Tydzień później uszkodził kolejne sześć pojazdów

Polska
Zniszczył dwa samochody, ale został zwolniony. Tydzień później uszkodził kolejne sześć pojazdów
Policja Tarnów

Mieszkaniec woj. śląskiego po niedawnym zwolnieniu z komisariatu policji w Tarnowie ponownie uszkodził sześć samochodów - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Mężczyzna powybijał szyby w samochodach na parkingu przed domem handlowym Świt. Po doprowadzeniu 31-latka na komisariat okazało się, że ponad tydzień wcześniej był on już zatrzymany za uszkodzenia dwóch samochodów w centrum Tarnowa, po przedstawieniu zarzutów został jednak zwolniony.

 

- Teraz z niewiadomej przyczyny po raz kolejny przechodząc obok zaparkowanych pojazdów, trzymanym w ręku kamieniem wybijał szyby samochodowe oraz niszczył karoserię. W ten sposób uszkodził sześć samochodów stojących w bliskiej odległości od siebie. Straty, jakie powstały na skutek działania mężczyzny, sięgają kwoty 8 tys. zł - podał rzecznik.

 

Przyznał się do zarzucanych czynów

 

31-latek usłyszał zarzut uszkodzenia pojazdów i został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury. Przyznał się do zarzucanych czynów i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

 

Prokurator zastosował wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz ustalił karę pół roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata, a także nałożył obowiązek naprawienia szkody.

 

- O wszystkim jednak ostatecznie zadecyduje sąd - zaznaczył rzecznik policji i dodał, że mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie