Dojrzałe płciowo byki i krowy w jednym transporcie. Skandaliczne warunku przewozu

Polska
Dojrzałe płciowo byki i krowy w jednym transporcie. Skandaliczne warunku przewozu
WITD Katowice

Inspektorzy transportu drogowego na drodze krajowej nr 1 w Częstochowie zatrzymali do kontroli samochód należący do polskiego przewoźnika, którym transportował on zwierzęta z okolic Łowicza do Tarnowa. 31 sztuk bydła podróżowało w skandalicznych warunkach: dwa byki przywiązane były za rogi do barierek pojazdu, co uniemożliwiało im nie tylko jedzenie czy picie, ale nawet swobodne poruszanie się.

Podczas oględzin ładowni samochodu ciężarowego, których w ubiegły piątek dokonali inspektorzy z Katowice, stwierdzono skandaliczne warunki transportu zwierząt. Poza wspomnianymi wcześniej bykami uwiązanymi za rogi do barierek, okazało się, że w jednej przegrodzie przewożone były krowy i byk, podczas gdy przewóz razem dojrzałych płciowo samców i samic jest zakazany.


Najgorszy był stan dwóch krów - leżały na podłodze pojazdu i były wyczerpane.

 


Weterynarz z Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Częstochowie potwierdził, że dwie krowy nie nadają się do dalszej podróży. Zwierzęta zostały skierowane do miejscowości Bargły, gdzie znajduje się najbliższa ubojnia bydła.


Zajęto się również pozostałymi zwierzętami - samce zostały oddzielone od samic i odwiązano zwierzęta przywiązane za rogi do barierek.

 


Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 500 zł, a wobec zarządzającego transportem będą prowadzone dalsze czynności.

 


polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie