Przeładowany 500 proc. ponad normę. Dostawczak z sześcioma krowami

Polska
Przeładowany 500 proc. ponad normę. Dostawczak z sześcioma krowami
WITD Lublin

Samochód dostawczy, który zatrzymano we wsi mosty do rutynowej kontroli, okazał się przeładowany o ponad 500 proc. Wewnątrz Iveco Daily przewożono 6 sztuk bydła, co - jak stwierdzili inspektorzy lubelskiego WITD - wyjątkowo urąga ustawie o ochronie zwierząt oraz przepisom rozporządzenia WE 1/2005 o ochronie zwierząt podczas transportu.

Podczas kontroli przeprowadzonej przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg okazało się, iż jego masa rzeczywista wynosi aż 7700 kg.


Zgodnie z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym oraz rzeczywistymi pomiarami stwierdzono przeładowanie pojazdu o ponad 500 proc. Jak się okazało, w ładowni w niewłaściwy sposób przewożono 6 sztuk bydła.

 


Pojazd dopuszczono do ruchu dopiero po częściowym rozładowaniu i zapewnieniu właściwych warunków przewozu zwierząt. Na kierowcę nałożono mandat karny w kwocie 500 zł, a sprawę niehumanitarnego przewozu zwierząt przekazano Powiatowemu Inspektoratowi Weterynarii w Kraśniku.


polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie