"Panie prezydencie, niech pan Macierewicza wyrzuci, a nie handryczy się o jednego generała"

Polska

- Jeżeli prezydent Duda będzie postępował konsekwentnie, to minister Macierewicz nie ma żadnych szans, bo prezydent ma uprawnienia konstytucyjne i ma szczególną pozycję. Jego narzędziem podstawowym jest Biuro Bezpieczeństwa Narodowego - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski, pytany w programie "Gość Wydarzeń" o to, jak skończy się konflikt między głową państwa a szefem MON.

- Oczekiwałbym, że prezydent doprowadzi do usunięcia ministra Macierewicza z funkcji - powiedział Bronisław Komorowski w rozmowie z Dorotą Gawryluk.

 

Były prezydent dodał, że z takiego obrotu sprawy "ucieszyłoby się 70 proc. Polaków i 50 proc. wyborców PiS".

 

"Prezydent nie interweniował, kiedy Macierewicz dziesiątkował polską generalicję"

 

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało we wtorek, że prezydent Duda zdecydował, iż 15 sierpnia nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich w Siłach Zbrojnych RP. 

 

- Pan prezydent nie interweniował, wtedy kiedy pan minister Macierewicz dziesiątkował polską generalicję, wypychając poza siły zbrojne 36 najlepszych i najbardziej doświadczonych generałów. Dzisiaj interweniuje. Prawdopodobnie ma częściowo rację, ale już jest za późno. Rozumiem, że dzisiaj może blokować decyzje ministra Macierewicza, który pewnie chce uczynić generałami ludzi po jakichś kursach wieczorowych, jakichś awansujących o trzy stopnie na raz, ale to już za późno - skomentował decyzję prezydenta Dudy Komorowski.

 

polsatnews.pl

 

nro/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie