Polska pogodowo podzielona. Na południu upał, na północy burze

Polska
Polska pogodowo podzielona. Na południu upał, na północy burze
Pxhere

Trzeci stopień zagrożenia upałem ogłosił Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Żar lać się ma z nieba na południu kraju, w województwach: śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Temperatury mogą sięgnąć 35 st. C w cieniu. W słońcu będzie jeszcze więcej. Mieszkańców północy Polski meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które mogą przejść się nad tym rejonem kraju.

W czterech województwach południowych IMiGW ogłosił najwyższy stopień zagrożenia pogodowego. Oznacza to, że panujące upały mogą powodować "bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia". Instytut zaleca najwyższą ostrożność.


Upalnie, choć nieco mniej niż na południu, ma być również w centralnej Polsce - tam temperatury sięgną 30 stopni. W Wielkopolsce na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie upałom mogą towarzyszyć burze z gradem.

 

Najpoważniejsze zagrożenie burzowe z możliwymi opadami gradu wystąpi w Pomorskiem i Zachodniopomorskiem. Jednak alerty burzowe przewidują nawałnice słabsze niż przed upałem na południu. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia.

 


polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie