"Takich funkcjonariuszy w policji nie chcemy". Policjanci, którzy pobili staruszkę, będą zwolnieni z pracy

Polska

Komendant miejski wrocławskiej policji zadecydował o wszczęciu wobec funkcjonariuszy, którzy pobili 82-letnią kobietę, postępowań dyscyplinarnych skutkujących zwolnieniem ich ze służby. - Takich funkcjonariuszy w policji nie chcemy - powiedział rzecznik wrocławskiej policji asp. szt. Paweł Petrykowski. Sprawa sprzed dwóch lat stała się głośna po ujawnieniu nagrania z interwencji.

Lidia S. i Piotr L. zostali zawieszeni w obowiązkach służbowych już czwartek 27 lipca po tym, jak "Super Express" ujawnił nagranie z monitoringu sklepu przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu.

 

Dwa lata temu znęcali się nad nieuczciwą klientką

 

Brutalna interwencja miała miejsce dwa lata temu. Jednak dopiero teraz policja wyciągnęła konsekwencje wobec funkcjonariuszy, którzy złamali regulamin. 

 

Policjanci nagle zaczęli bić zatrzymaną kobietę, brutalnie rzucili ją na ścianę i zakuli w kajdanki. Kobieta próbowała ukraść jedzenie.

 

Sprawa została także przekazana prokuraturze. W piątek policjanci usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Postępowanie "da możliwość szybkiego zwolnienia funkcjonariuszy"

 

- Komendant po zebraniu wszystkich materiałów, i naszych, i prokuratury, biorąc pod uwagę oczywistość czynu i zarzuty przedstawione przez prokuraturę obu funkcjonariuszom, podjął decyzję o wszczęciu postepowania administracyjnego przeciw obu policjantom w kierunku ich wydalenia ze służby - poinformował asp. szt. Paweł Petrykowski.

 

Jak dodał, postępowanie te "daje możliwość bardzo szybkiego zwolnienia funkcjonariuszy".

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie