Szczerski: prezydenckie zmiany do ustawy o KRS wejdą w życie

Polska
Szczerski: prezydenckie zmiany do ustawy o KRS wejdą w życie
PAP/Jacek Turczyk

Taką informację podał na Twitterze szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski, po spotkaniu Andrzeja Dudy z marszałkami Sejmu i Senatu. Prezydent w popołudniowym oświadczenia poinformował, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o KRS, w którym zaproponował, by Sejm wybierał Krajową Radę Sądownictwa większością 3/5 głosów.

Również marszałek Senatu Stanisław Karczewski napisał na Twitterze po spotkaniu, że zaproponowane przez prezydenta zmiany dotyczącego tego by, by Sejm wybierał Krajową Radę Sądownictwa większością 3/5 głosów, "będą obowiązywać".

 

 

 

Sejm rozpoczął pracę nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym we wtorek. Jeszcze tego samego dnia wieczorem odbędzie się drugie czytanie projektu.

 

Prezydent Duda w popołudniowym oświadczenia poinformował, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o KRS, w którym zaproponował, by Sejm wybierał Krajową Radę Sądownictwa większością 3/5 głosów. Zapowiedział, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, której projekt obecnie jest procedowany w Sejmie, jeśli wcześniej nie zostanie uchwalony jego projekt nowelizacji ustawy o KRS.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie