"Z takiego chłopczyka, który walczył o życie, dzisiaj mamy Łukasza Kubota. Bardzo Ci synu za to dziękuję". Wzruszająca rozmowa z mamą tenisisty

Polska

- Nie ukrywam, że straciłam głos, ale chyba każda mama by na moim miejscu głos straciła. Natomiast jestem najszczęśliwszą mamą na świecie, dlatego to co się wydarzyło to jest historia i to syn zawdzięcza sam sobie. Swojej ciężkiej pracy i tak po męsku powiem: harówie - mówiła w rozmowie z reporterem Polsat News Dorota Kubot, mama Łukasza, który w sobotę wygrał rywalizację w deblu na Wimbledonie.

Rozstawieni z "czwórką" Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo pokonali Austriaka Olivera Maracha i Chorwata Mate Pavica 5:7, 7:5, 7:6 (7-2), 3:6, 13:11 w finale Wimbledonu. To drugi wielkoszlemowy tytuł Polaka, który poprzednio również triumfował w deblu - w Australian Open.

 

"Po Australian Open straciłam przytomność na chwilę"

 

- Było bardzo dużo nerwów podczas meczu. Muszę się pochwalić, że mam najwspanialszych na świecie sąsiadów. Kibicowali mi dzisiaj i zawsze mi kibicują - powiedziała Dorota Kubot. - Z kolei po Australian Open straciłam przytomność na chwilę, bo były takie emocje - wspominała jeden z poprzednich turniejów.

 

Mama Łukasza Kubota powiedziała, że według niej przełomowym momentem podczas zaciętego finału Wimbledonu było zamknięcie dachu. - Takie jest moje odczucie. Wybici zostali z rytmu przeciwnicy i po prostu udało się. Melo był w finale Wimbledonu i przegrał, a Łukasz chciał osiągnąć to za wszelką cenę, i tak mi się wydaje, jako mamie, że to zadecydowało - powiedziała Dorota Kubot.  

 

Mama 35-letniego tenisisty w rozmowie z reporterem Polsat News Arturem Adamczakiem wspominała również dramatyczne chwile podczas porodu Łukasza. - Jestem najszczęśliwsza także dlatego, że urodził się 16 maja i był owinięty pępowiną i niestety nie wykazywał oznak życia i z takiego chłopczyka, który walczył o życie dzisiaj mamy Łukasza Kubota. Bardzo Ci synu za to dziękuję - podkreśliła.

 

- Jego skromność, jego zaangażowanie, jego poświęcenie, każde jego łzy radości, kiedy przyjeżdża do domu. Jego przytulanie, pomimo 35-lat, które ma, to jest najpiękniejsze - dodała.

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie