Egipski dziennik: nożownik z Hurghady to niekarany wcześniej student

Świat
Egipski dziennik: nożownik z Hurghady to niekarany wcześniej student
PAP/EPA/STR

"Sprawca piątkowego ataku z użyciem noża w Hurghadzie to pochodzący z północy Egiptu 27-letni student, który nigdy wcześniej nie był karany" - podał w sobotę dziennik "Al-Masri al-Jum" za źródłami w siłach bezpieczeństwa. Motyw ataku jest wciąż ustalany.

Pochodzący z Delty Nilu mężczyzna w swojej rodzinnej miejscowości cieszył się dobrą opinią - twierdzi gazeta.

 

Uzbrojony w nóż napastnik wdarł się w piątek na teren ośrodka wypoczynkowego w Hurghadzie, gdzie zabił dwie niemieckie turystki i ranił dwie inne osoby, po czym przedostał się na teren sąsiedniego ośrodka. Tam zadał rany kolejnym dwóm osobom. Mężczyzna został ujęty.

 

Na razie nie wiadomo, jakimi kierował się pobudkami. Według pragnącego zachować anonimowość przedstawiciela egipskich sił bezpieczeństwa napastnik jako cel ataku wybierał obcokrajowców i w trakcie napaści miał krzyczeć po arabsku: "Odsuńcie się, nie chcę Egipcjan".

 

Narodowość rannych osób nieujawniona

 

Wcześniej w sobotę niemieckie MSZ potwierdziło, że w ataku zginęły dwie niemieckie turystki. Narodowość rannych osób nie została dotychczas ujawniona przez egipskie władze.

 

Od czasu obalenia przez egipskie wojsko w 2013 roku prezydenta Mohammeda Mursiego związanego z Bractwem Muzułmańskim, ugrupowania ekstremistyczne w Egipcie nasiliły ataki na siły zbrojne i policję, głównie na półwyspie Synaj.

 

W styczniu 2016 roku dwaj napastnicy, podejrzani o sympatyzowanie z Państwem Islamskim i uzbrojeni w broń palną, nóż oraz pas z ładunkami wybuchowymi, ranili na plaży w Hurghadzie dwóch turystów.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie