MSZ: trzy osoby nadal w szpitalu po wypadku polskiego autokaru w Serbii

Świat
MSZ: trzy osoby nadal w szpitalu po wypadku polskiego autokaru w Serbii
PAP/EPA/Otos Andras

Trzy osoby nadal są hospitalizowane po wypadku polskiego autokaru w Serbii - przekazało biuro prasowe MSZ. W środę do kraju wyruszą kolejni pasażerowie. MSZ potwierdziło też, że kierowca autokaru został zatrzymany przez policję.

Trzy ranne osoby przebywają obecnie w szpitalu w Nowym Sadzie. Wśród nich jest 17-latek ze złamaną ręką, 13-latka z urazem stawu skokowego i starszy mężczyzna z lekkimi obrażeniami. Mężczyzna ma chorobą wieńcową. Trwa ustalenie, jakie leki przyjmuje.

 

Poszkodowani trafili do trzech szpitali

 

Do wypadku polskiego autokaru doszło we wtorek w pobliżu miejscowości Subotica w Serbii; jedna osoba zginęła. Autokarem podróżowały łącznie 53 osoby, w tym 27 dzieci. Poszkodowani w wypadku byli hospitalizowani w trzech serbskich szpitalach. Według informacji przekazanych przez biuro prasowe MSZ w środę rano, trzy osoby są nadal hospitalizowane.

 

Jak podał resort, w nocy z wtorku na środę do kraju wyruszył pierwszy autokar z 25 osobami. Jak informował we wtorek ambasador RP w Serbii Tomasz Niegodzisz, osoby te wcześniej przeszły obserwacje w szpitalu w Suboticy.

 

Druga grupa pasażerów wkrótce wróci do Polski

 

Według MSZ następny z autokarów podstawionych przez biuro podróży FunClub powinien ok. godz. 12 w środę opuścić Vrbas wraz z kolejnymi pasażerami. Jak mówił polski ambasador, ta grupa osób decyzją lekarzy była hospitalizowana przez 24 godziny. Według niego ich obrażenia nie były poważne, były to stłuczenia i otarcia.

 

Biuro prasowe MSZ potwierdziło, że kierowca autokaru został zatrzymany przez policję. - Zapewniono mu wsparcie miejscowego adwokata oraz tłumacza. Pozostaje także w kontakcie z konsulem RP - podkreśla resort.

 

Jak informuje, konsulowie pozostają w stałym kontakcie z poszkodowanymi i ich rodzinami, udzielają im bieżącej pomocy konsularnej na miejscu.

 

PAP, Polsat News

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie