Wypadek polskiego autobusu z dziećmi w Serbii. Zginęła jedna osoba, są ranni

Świat

Jedna osoba zginęła, a 25 zostało rannych we wtorek w wypadku wiozącego dzieci autobusu z polskimi numerami rejestracyjnymi w północnej Serbii - poinformowała serbska telewizja RTS. MSZ potwierdziło, że w Serbii doszło do wypadku polskiego autokaru, w którym ranni zostali polscy obywatele. Na miejscu obecny jest polski konsul.

Do wypadku doszło na trasie Subotica - Nowy Sad, w pobliżu miejscowości Feketić. Autobus wypadł z trasy i przewrócił się na bok.

 

Autobusem jechało 50 pasażerów, w tym 27 dzieci w wieku 13-16 lat, wracających z wakacji w Grecji oraz trzech kierowców. Ofiarą śmiertelną jest starszy mężczyzna. Rannych przewieziono do szpitali w Nowym Sadzie, Suboticy i Vrbas.

 

Zginął kierowca

 

- Ofiarą śmiertelną jest 50-letni kierowca, który siedział obok kierowcy prowadzącego pojazd. Bardzo nad tym ubolewamy - podała Białek.

 

- Sytuacja jest opanowana; zaraz po wypadku na miejscu pojawiły się służby, które zadbały o bezpieczeństwo poszkodowanych. Autokarem podróżowało 50 osób plus załoga, zostali poddani rutynowym badaniom. W tym momencie cztery osoby przebywają w szpitalu i są badane. Jedną z tych osób jest kierowca autokaru, który ma m.in. zszywaną głowę - powiedziała Białek.

 

Ostre przedmioty na jezdni

 

Dodała, że najprawdopodobniej przyczyną wypadku mogły być rozsypane ostre przedmioty na jezdni. - Prawa przednia opona jest przebita. Autokar prowadził doświadczony kierowca, pojazd miał wszystkie badania i certyfikaty. Miał dwa lata. Wykluczamy jakąś wadę czy usterkę, bo przed wyjazdem z Grecji był sprawdzany - podkreśliła Białek.

 

Z Polski wysłane zostały już autokary, które dojadą na miejsce za ok. 10 godzin. - Pasażerowie są przewożeni obecnie do pobliskiej restauracji i hotelu gdzie będą mieli zapewnione wyżywienie i schronienie - powiedziała Białek.

 

 

"Potwierdzamy, że w Serbii doszło do wypadku polskiego autokaru, w którym ranni zostali obywatele RP. Konsul @PLinSerbia jest w drodze na miejsce wypadku i w stałym kontakcie z miejscowymi służbami" - poinformowało MSZ we wtorek na Twitterze.

 

"Na miejscu zdarzenia jest konsul, który udziela pomocy konsularnej poszkodowanym. W drodze na miejsce wypadku jest także amb." - napisano.

 

Według resortu uruchomiona została dodatkowa infolinia dla rodzin i bliskich poszkodowanych w wypadku pod numerem: +48225238880. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami osoby zaniepokojone losem bliskich mogą też dzwonić pod numerem: +38163328456.

 

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie