Podejrzany o spowodowanie karambolu na drodze krajowej nr 17 aresztowany na trzy miesiące

Polska
Podejrzany o spowodowanie karambolu na drodze krajowej nr 17 aresztowany na trzy miesiące
KWP Radom

31-letni obywatel Ukrainy, kierowca ciężarówki marki Scania, jest podejrzany o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, w której brało udział 31 osób - do wypadku doszło w środę na drodze krajowej nr 17 w Anielowie w okolicach Garwolina (woj. mazowieckie). Ukrainiec został decyzją sądu aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, na prostym odcinku drogi asfaltowej, w dzień,  w bardzo dobrych warunkach pogodowych, 31-letni kierowca Scanii nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go busa marki Mercedes i uderzył w jego tył.


Stało się to w chwili, gdy autobus zatrzymał się wraz z innymi poprzedzającymi go pojazdami, by ustąpić przejazdu pojazdom wykonującym prace budowlane w miejscu rozbudowy drogi.

 

Wepchnął busa na inne samochody


Po uderzeniu tir popchnął busa na stojące przed nim auta. W zdarzeniu udział brało 31 osób. 16 osób trafiło do szpitali w Garwolinie, Puławach i Mińsku Mazowieckim, dwie osoby z podejrzeniem urazów kręgosłupa przetransportowano śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Wszyscy kierujący biorący udział w karambolu byli trzeźwi. Od kierowcy ciężarówki dodatkowo pobrano krew do dalszych badań. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

 

 

Nie zastosował się do ograniczeń


31-latek został w piątek przesłuchany w prokuraturze.

 

Jest podejrzany jest o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Nie zastosował się do znaków pionowych dotyczących ograniczenia prędkości do 50 km/godz. 

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie