Karambol na DK 17. 31 osób poszkodowanych

Polska
Karambol na DK 17. 31 osób poszkodowanych

Cztery samochody osobowe, bus i TIR zderzyły się na drodze krajowej nr 17 w pobliżu miejscowości Gończyce w woj. mazowieckim. Poszkodowanych zostało 31 osób, 9 trafiło do szpitali, dwie osoby z podejrzeniem urazów kręgosłupa przetransportowano śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Do wypadku doszło przed godz. 15 na drodze krajowej nr 17. W miejscowości Gończyce w pow. Garwolińskim w woj. mazowieckiem doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych, busa i TIR-a. W sumie w wypadku uczestniczyły 32 osoby - poinformował w środę Sławomir Brandt z biura prasowego straży pożarnej.

 

Dodał, że na miejscu działa 30 strażaków.

 

- Na miejscu zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczną sekcję ratownictwa medycznego z Warszawy. Droga w tym miejscu może być nieprzejezdna jeszcze co najmniej przez godzinę - podał Brandt.

 

Doraźny punkt pomocy medycznej

 

Na miejscu wypadku został rozstawiony specjalistyczny namiot, w którym utworzono doraźny punkt pomocy medycznej, udzielono w nim pomocy 23 poszkodowanym w wypadku.

 

- Dziewięć z tych osób miało poważniejsze obrażenia i zostało przetransportowanych do szpitali. Dwie przez Lotnicze Pogotowie Ratownicze - dodał Brandt.

 

Jak poinformowała rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka, w akcji uczestniczyły dwa śmigłowce. - Dwie osoby z podejrzeniami urazów kręgosłupa zostały przetransportowane do szpitali w Warszawie i w Lublinie - powiedziała.

 

 

 

 

 

PAP, zdjęcia dzięki uprzejmości portalu WirtualnyGarwolin.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie