"Petru był tam po to, żeby szanować groby, czy żeby go może wynieśli jak Frasyniuka?". Czarzasty o kontrmanifestacji smoleńskiej

Polska

Włodzimierz Czarzasty (SLD) w programie "Tak czy Nie" zarzucił liderowi Nowoczesnej Ryszardowi Petru i posłom opozycji, że marzyli o tym, żeby zostać wyniesionym przez policję - jak miesiąc temu Władysław Frasyniuk. Innego zdania był działacz opozycji w PRL Jan Lityński, który brał udział w kontrmanifestacji smoleńskiej.

- Myśli pan, że pan Petru był tam po to, żeby szanować groby, czy po to, żeby go może wynieśli tak jak Pana Frasyniuka miesiąc temu? Bo to daje oglądalność, bo to pokazuje bohaterstwo, bo to daje punkty w bieżącej polityce - powiedział Czarzasty.

 

- Pan tu toczy pewna walkę polityczną, także z Petru, no i rozumiem, że pan obniża wartość gestu Petru, podwyższając swój. Pan Czarzasty opisuje polityków jako złych, ale opisując polityków pan opisuje siebie. Nikogo więcej - odpowiedział Lityński.  

 

Wyniki głosowania

 

Na stronie głównej portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę, w której pytaliśmy: czy bulwersuje cię ograniczanie dostępu w okolice Pałacu Prezydenckiego z okazji miesięcznicy smoleńskiej? 

 

71,1 proc. głosujących odpowiedziało twierdząco. Przeciwnego zdania było 28,9 proc.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można oglądać w zakładce "Nasze programy".

 

polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie