Lech Wałęsa trafił do szpitala. "Wyniki niektórych badań są niepokojące"

Polska
Lech Wałęsa trafił do szpitala. "Wyniki niektórych badań są niepokojące"
Polsat News

Lech Wałęsa trafił w sobotę do szpitala w Gdańsku z powodu problemów z krążeniem - potwierdził PAP syn byłego prezydenta, Jarosław. Przyznał, że wyniki niektórych z badań są "niepokojące". Nie wiadomo, czy Wałęsa weźmie udział w kontrmanifestacji smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu - co wcześniej zapowiadał.

Syn byłego prezydenta, europoseł Jarosław Wałęsa potwierdził w sobotę, że Lech Wałęsa jest hospitalizowany w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, na oddziale kardiologii.

 

Poinformował, że jego ojciec trafił do szpitala z powodu problemów z krążeniem.

 

Prezydent na swoim profilu na portalu społecznościowym opublikował zdjęcia z pobytu w szpitalu.

 

 

Jarosław Wałęsa przyznał, że wyniki niektórych z przeprowadzonych badań są "niepokojące" i niewykluczone, że Lech Wałęsa będzie musiał pozostać w szpitalu dłużej. Europoseł podkreślił, że to lekarze zdecydują, czy prezydent będzie mógł wziąć udział w zgromadzeniu w najbliższy poniedziałek.

 

Planował udział w tzw. kontrmiesięcznicy smoleńskiej

 

Na 10 lipca były prezydent planował udział w tzw. kontrmiesięcznicy smoleńskiej w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Jak zapowiadał, m.in. wraz z Władysławem Frasyniukiem, działaczami ruchu Obywatele RP miał demonstrować w obronie prawa do zgromadzeń.

 

Kilka lat temu media donosiły, że były prezydent jest po wszczepieniu rozrusznika serca, boryka się z chorobą wieńcową, ma niewydolność lewej komory serca, cukrzycę typu 2 i retinopatię.

 

Jako pierwszy informację o pobycie byłego prezydenta w szpitalu podał Newsweek Polska.

 

 

PAP

zdr/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie