Daniel Craig po raz piąty wcieli się w rolę Jamesa Bonda

Kultura
Daniel Craig po raz piąty wcieli się w rolę Jamesa Bonda
WikimediaCommons/www.GlynLowe.com/CC BY 2.0

W 25. filmie o przygodach Jamesa Bonda znów w rolę główną agenta Jej Królewskiej Mości wcieli się Daniel Craig - informuje brytyjski dziennik "Mirror". Wcześniej 49-letni aktor zapowiadał, że w "Spectre" po raz ostatni odegrał rolę agenta 007.

Jeszcze w kwietniu media nie wykluczały, że Bondem w najnowszej produkcji może być 45-letni Idris Elba - czarnoskóry brytyjski aktor, główny bohater serialu "Luther", nagrodzony za tę rolę Złotym Globem. Fani Elby stworzyli nawet własny zwiastun z jego udziałem - przeróbkę oficjalnego trailera "Spectre".
 
Jak jednak donosi "Mirror", Daniel Craig podpisał już kontrakt i po raz piąty zagra w filmie o przygodach najsłynniejszego agenta na świecie. 
 
Brytyjskie media od kilku tygodni spekulowały, że producentce Bonda Barbarze Broccoli uda się namówić Craiga na jeszcze jeden film. Negocjacje miał ułatwić fakt, że Broccoli i Craig współpracowali w listopadzie ubiegłego roku na planie sztuki "Otello", która spotkała się z pozytywnym przyjęciem. 
 
Adele również otrzymała propozycję
 
Do nagrania kolejnego hitu ilustrującego film o Bondzie zaproszono również Adele. Jej piosenka "Skyfall" ze "Spectre" była wielkim sukcesem, przebój otrzymał Oskara.
 
 
Gwiazda zakończyła swoją, jak twierdzi, prawdopodobnie ostatnią w karierze trasę koncertową 1 lipca. Adele wydała również oświadczenie, w którym poinformowała fanów, że nieprędko wróci na scenę.

 

Mówił, że "wolałby podciąć sobie żyły"

 

Jesienią 2015 roku roku, jeszcze przed premierą ostatniego filmu z przygodami Bonda "Spectre", Daniel Craig mówił, że jest zmęczony rolą, i że "ma dość, wolałby podciąć sobie żyły niż zrobić kolejny film o agencie 007 i nie chce przez najbliższe dwa lata nawet o tym myśleć". Zastrzegł przy tym sobie "prawo do zmiany" decyzji.

 

Dotychczas wystąpił w czterech produkcjach z tej serii: "Casino Royale" (2006 rok), "Quantum of Solace" (2008), "Skyfall" (2012) i "Spectre" (2015).

 

Brytyjski aktor oficjalnie nie potwierdził doniesień dziennika.

 

Jeśli Craig wcieli się w rolę agenta Jej Królewskiej Mości będzie drugim pod względem "długości stażu" Bondem. Wyprzedza go zmarły w maju Roger Moore, który agentem 007 był w siedmiu filmach.

 

Wstępnie premiera kolejnego filmu o Jamesie Bondzie planowana jest na koniec 2018 lub początek 2019 roku.

 

mirror.co.uk, polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie