"Wolno jeszcze marzyć opozycji w Polsce". Zemke w programie "Tak czy Nie"

Polska

- Możemy zastanawiać się, czy sondaż, który opublikował "Fakt" (który pokazuje, że zjednoczona opozycja jest w stanie pokonać PiS) został "wypuszczony" przez PiS przypadkowo, czy nie. Ważniejsze jest pytanie, czy jeśli pojawia się wielka groźba dla demokracji, czy nie powinniśmy jako opozycja iść drogą zjednoczenia - powiedział w programie "Tak czy Nie" Michał Boni z PO.

"Fakt" twierdzi, że dotarł do tajnego sondażu, który zamówił PiS, a badanie wykonała jedna z prestiżowych sondażowni w dniach 14-16 czerwca. PiS zaprzecza, by kiedykolwiek taki sondaż zlecał.  

 

W mediach pojawiły się jednak wyniki tego sondażu. Mają pokazywać, że gdyby Platforma Obywatelska i Nowoczesna wystawiły wspólną listę w wyborach parlamentarnych, pokonałyby PiS. Próg wyborczy przekroczyłyby także SLD i PSL.

 

"Opozycja nie może być ciągle antypisem"

 

Michał Boni z PO zastanawiał się, czy opozycja nie powinna się zjednoczyć. Jego rozważania skomentował Janusz Zemke z SLD: - Wolno jeszcze marzyć opozycji w Polsce.

 

- Partie opozycyjne powinny spróbować narzucać tematy, narrację w debacie publicznej - powiedział eurodeputowany SLD i przekonywał, że "opozycja musi sama narzucać tematy, a nie być ciągle antypisem".

 

Zdaniem Michała Boniego obowiązkiem polityków jest przekonanie tych niezdecydowanych, czyli tych, którzy na wybory nie chodzą.

 

Sonda programu "Tak czy Nie"

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy opozycja powinna się zjednoczyć?".

 

Zdecydowana większość głosujących - 71,1 proc. - uznała, że to dobry pomysł. Nie widzi potrzeby zjednoczenia 28,9 proc. osób, które oddały swój głos w sondzie.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

 

paw/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie