"Tajny" sondaż PiS. Koalicja PO i Nowoczesna z większym poparciem niż partia Jarosława Kaczyńskiego

Polska
"Tajny" sondaż PiS. Koalicja PO i Nowoczesna z większym poparciem niż partia Jarosława Kaczyńskiego
Wikipedia.com/Kpalion

Koalicyjna lista wyborcza PO i Nowoczesnej osiągnęłaby lepszy wynik w wyborach parlamentarnych niż PiS - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 14-16 czerwca na zamówienie rządzącej partii, a do którego dotarł dziennik "Fakt". Po połączeniu sił PO i Nowoczesna mogłyby liczyć na 40 proc. głosów, a PiS na 36 proc. "Nie ma takiego sondażu" - napisała rzeczniczka PiS na Twitterze. -

Respondenci mieli odpowiedzieć na pytanie, jak by głosowali, gdyby PO i Nowoczesna wystawiły wspólną listę do Sejmu. Okazało się , że opozycja mogłaby liczyć na 40 proc. poparcie. Natomiast PiS wraz z Polską Razem Jarosława Gowina i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry osiągnąłby wynik 36 proc.

 

Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze Kukiz'15 (9 proc. głosów), SLD (6 proc.) i PSL (nieco ponad 5 proc.). Swoich parlamentarzystów nie miałyby partie Wolność i Razem (po 2 proc. wskazań).

 

Podział mandatów stosunkiem 244:172

 

Jak pisze "Fakt", "koalicję rządową mogłyby stworzyć siły anty-PiS z 244 mandatami. Sam klub PiS liczyłby tylko 172 posłów".

 

Badanie miała wykonać "jedna z prestiżowych sondażowni" na grupie 1000 Polaków.

 

Jego wynik jest zaskakujący, bo w sondażu CBOS, przeprowadzonym na początku czerwca, PiS mógł liczyć na 39 proc. poparcia, podczas gdy głosowanie na PO i Nowoczesną deklarowało odpowiednio 18 proc. i 5 proc. respondentów.

 

Mazurek: PiS nie zlecało takiego sondażu

 

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek zaprzeczyła na Twitterze informacjom gazety o sondażu. Jak stwierdziła, PiS takiego badania nie zlecało, ani takiego badania nie ma. Wtóruje jej wiceprezes PiS Joachim Brudziński.

 

 

 

fakt24.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie