"Kolejne pokolenie dzieci Frasyniuka poznaje znaczenie słowa wolność". Policja dostarczyła wezwanie dla b. opozycjonisty

Polska
"Kolejne pokolenie dzieci Frasyniuka poznaje znaczenie słowa wolność". Policja dostarczyła wezwanie dla b. opozycjonisty
www.facebook.com/magda.dobrzanskafrasyniuk

Magda Dobrzańska-Frasyniuk zamieściła na Facebooku zdjęcie wezwania na komisariat w Długołęce (woj. dolnośląskie) dla jej męża Władysława Frasyniuka w charakterze "osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do skierowania przeciwko niej wniosku o ukaranie". Jak powiedział polsatnews.pl Frasyniuk, chodzi o incydent, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie.

"W dniu dzisiejszym ok. godz. 17:00 do naszego domu zapukała policja z załączonym wezwaniem dla męża. W drzwiach zastali naszego 9-letniego syna. Kolejne pokolenie dzieci Frasyniuka poznaje znaczenie słowa wolność. Widzimy się 10 lipca na Krakowskim Przedmieściu! Magda" - napisała w środę na Facebooku żona Władysława Frasyniuka.

 

 

- Policjanci przyjechali osobiście, to tylko w stanie wojennym tak było, że przyjeżdżali, ale wtedy od razu zabierali - powiedział polsatnews.pl Frasyniuk.

 

"Policjanci czuli dyskomfort wręczając to wezwanie"

 

Były opozycjonista zapewnił, że zamierza stawić się na komisariacie 4 lipca.  

 

- Z punktu widzenia prawnego nie wiadomo, co to jest za wezwanie, bo na tym wezwaniu jestem wykreślony zarówno jako podejrzany i jako świadek, więc policjanci na początku będą musieli chyba ustalić, w jakim trybie tam będę - powiedział Frasyniuk.

 

Dodał, że miał wrażenie, iż "policjanci czuli dyskomfort wręczając mu to wezwanie".  

 

Wezwanie dotyczy sprawy o wykroczenie

 

Skontaktowaliśmy się z komisariatem policji w Długołęce, gdzie oficer dyżurny poinformował nas jedynie, że wezwanie dotyczy o "czynności zleconych przez komendę warszawską".

 

Z maila, który wysłał do nas rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji podkom. Sylwester Marczak wynika, że wezwanie dla Władysława Frasyniuka dotyczy sprawy o wykroczenie. "W tym przypadku osoba wzywana jest w celu przesłuchania jako osoba, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie (art. 54 § 6 k. p. w)" - czytamy w mailu.  
 

"Natomiast postępowanie w sprawie o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście - Północ. Do przekazania informacji o jego przebiegu upoważniony jest prokurator." - dodał podkom. Sylwester Marczak. 

 

polsatnews.pl, PAP

 

luq/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie