Śródmiejska policja bada, czy Frasyniuk naruszył nietykalność funkcjonariusza

Polska
Śródmiejska policja bada, czy Frasyniuk naruszył nietykalność funkcjonariusza
PAP/Marcin Obara

Śródmiejska policja pod nadzorem prokuratury bada, czy doszło do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza przez byłego opozycjonistę Władysława Frasyniuka podczas kontrmanifestacji wobec sobotniej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

W sobotę wieczorem podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób - wśród nich Frasyniuk - usiadło w poprzek jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki. Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni. Odnośnie Frasyniuka podano, że odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

 

"Nie postawiono zarzutów"

 

Szef Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ Mariusz Dubowski powiedział, że policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie pod nadzorem prokuratury. - W tutejszej prokuraturze zostały zarejestrowane materiały dotyczące zdarzenia z 10 czerwca br. z udziałem pana Władysława Frasyniuka. Postępowanie prowadzone jest w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Postępowanie toczy się w sprawie, nie przedstawiono zarzutów - dodał.

 

Jak powiedział obecnie trwają m.in. przesłuchania świadków, funkcjonariuszy. - Został zabezpieczony monitoring z różnych źródeł. Zostanie skonfrontowany z tym, co odzwierciedla protokół, porównany z relacjami świadków - powiedział.

 

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, podczas wykonywania przez niego czynności służbowych grozi do trzech lata więzienia.

 

Działania policji "bezprawne"

 

Frasyniuk powiedział we wtorek, że rozważa możliwość zaskarżenia działań policji - jako bezprawne - wobec osób protestujących w sobotę na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Zdaniem byłego opozycjonisty manifestacja, w której brał udział, była zgodna z obowiązująca konstytucją.

 

PAP

kar/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie