"W sprawie reprywatyzacji polskie państwo zostało upokorzone, pobite". Jaki w "Gościu Wydarzeń"

Polska

- W tej sprawie wszyscy powinni nam kibicować, bez względu na to, czy jest się z lewej strony czy z prawej, czy się lubi PiS czy nie, dlatego, że w sprawie reprywatyzacji polskie państwo zostało upokorzone i pobite - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Patryk Jaki, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji W Warszawie, która przesłuchała w poniedziałek pierwszych świadków.

- My teraz robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby nie było jak zwykle, że jak polskie państwo jest pobite, to już się to stało – ktoś już ukradł nieruchomości i to nie ma żadnego znaczenia - powiedział Jaki w rozmowie z Jarosławem Gugałą.

 

- Jeden z urzędników wspominał dzisiaj, że mieli wydawać 300 spraw reprywatyzacyjnych rocznie. Świadczy to o tym, że był nacisk, żeby pozbywać się majątku narodowego, wartego miliony. Jedna część ulicy Twardej, o której dzisiaj rozmawialiśmy, była warta, według szacunków miasta, 22 mln złotych. Jedna nieruchomość. A takich nieruchomości były setki - dodał Patryk Jaki.

 

polsatnews.pl

 

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie