"Oj, chyba jeżyki się palą". Bestialstwo gimnazjalistek. Znęcały się nad jeżem

Polska

"Szmato j*****! Ugryzłaś ją!" - krzyczy na nagraniu jedna z gimnazjalistek ze Środy Śląskiej (woj. dolnośląskie) i rzuca w jeża butelką. Film, na którym widać jak zwierzę płonie, opublikowano na Facebooku. Wcześniej dziewczęta same wrzuciły do sieci wideo, na którym widać jak znęcają się nad zwierzęciem. Sprawą zajmuje się policja i szkoła.

Film, który nastolatki najpierw wrzuciły na Snapchata, został upubliczniony w sieci we wtorek późnym wieczorem. W środę rano miał już setki reakcji, udostępnień i komentarzy.

 

Nastolatki tłumaczą, że były pijane


Internauci są oburzeni zachowaniem dwóch 16-latek. W komentarzach pojawiają się zrzuty ekranu z treścią rozmów z dziewczętami, które tłumaczą m.in., że były pijane.

 

"Na Twoim miejscu zablokowałabym fb (facebooka - red.) Bo Cię zjedzą" - napisał jeden z internautów do gimnazjalistki, która miała podpalić jeża.

 

"Pogadają pogadają i przestaną jak o tych z Gdańska" - odpisała dziewczyna.

 

"Nie kumam czemu mówią, że tam był kot. Kotu nigdy bym krzywdy nie zrobiła" - odpisała ta sama nastolatka innej osobie. Na uwagę, że jeż przecież czuje tak samo, odpowiedziała: "no w sumie".

 

"To Ty podpaliłaś jeża?" - spytał inny internauta drugiej z dziewcząt. "Ja butelką, a ona ogniem" - odpowiedziała uczennica.

 

"Jest nam niezmiernie przykro"

 

Rano informacja wraz z filmem dotarła do dyrekcji Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej, do którego uczęszczają nastolatki.

 

- Jest nam niezmiernie przykro, że uczennice naszego gimnazjum dopuściły się takiego czynu - powiedział polsatnews.pl Włodzimierz Papacz, dyrektor szkoły.

 

- Sprawa jest przez nas analizowana we współpracy z dziewczynkami, ich rodzicami oraz policją i sądem rodzinnym - poinformował dyrektor. 

 

W komentarzach pod filmami pojawiły się informacje, że uczennice zostały wezwane do gabinetu dyrektora.

 

- Po przeanalizowaniu sprawy, w najbliższym czasie  rada pedagogiczna podejmie stosowne decyzje odnośnie do dziewcząt - dodał Papacz.

 

"Zgrzytanie zębami, płacz i zdenerwowanie"


Jeże są w Polsce objęte ścisłą ochroną gatunkową.

 

"Zgrzytanie zębami, płacz i zdenerwowanie. Tak zareagowaliśmy na ogromne bestialstwo dwóch dziewczyn, które PODPALIŁY JEŻA... Fundacja VIVA! poszukuje osób, które wiedzą więcej o stanie zwierzęcia i całym zajściu. Złożymy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa" - napisano na Facebooku Fundacji Międzynarodowego Ruchu Na Rzecz Zwierząt Viva!


Kara za zabicie jeża


W 2009 r. trzech młodych mężczyzn z Milicza (woj. dolnośląskie) usłyszało wyrok od 6 do 10 miesięcy ograniczenia wolności za brutalne zabicie jeża.


Zeznali, że spotkanego jeża "kopali bez powodu, a ponieważ był zwinięty, to grali jakby nim w piłkę, jednemu udało się go kopnąć nawet na odległość 5 metrów".


Mężczyźni co miesiąc musieli 30 godzin spędzać na pracach publicznych. Sąd nakazał im także zapłatę po 200 złotych na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół".

 

polsatnews.pl, wideo: facebook.com/Filip Smoliński

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie