"To wojna PiS z Owsiakiem". PO o opinii Błaszczaka nt. Przystanku Woodstock

Polska
"To wojna PiS z Owsiakiem". PO o opinii Błaszczaka nt. Przystanku Woodstock
Przystanek Woodstock - Woodstock Festival/Facebook.com

- Słowa Mariusza Błaszczaka o Przystanku Woodstock to przejaw wojny ideologicznej PiS z Jurkiem Owsiakiem oraz próba upolitycznienia festiwalu - ocenili w środę politycy PO. Pytali, skąd szef MSWiA wie, że organizatorzy nie otrzymają pozytywnej opinii służb.

W środę w radiowej Jedynce Błaszczak był pytany o zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa związanego z zaplanowanym na początek sierpnia w Kostrzynie nad Odrą Przystankiem Woodstock - festiwalem muzycznym związanym z kierowaną przez Jerzego Owsiaka Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

 

Minister powiedział, że w tym roku opinia policji dotycząca Przystanku Woodstock będzie negatywna.

 

- Wszyscy mamy świadomość, co się dzieje za naszą zachodnią granicą (...). W grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego w Berlinie, w którym zginął Polak - przypomniał szef MSWiA.

 

"Kolejny argument za odwołaniem ministra"

 

Monika Wielichowska (PO) powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie, że słowa Błaszczaka to "cały czas trwająca wojna ideologiczna PiS z Jurkiem Owsiakiem".

 

- Skąd minister Błaszczak już teraz wie, że ten festiwal nie będzie dobrze zabezpieczony? - pytała.

 

Wtórowała jej Marta Golbik (PO). - Chcemy zapytać ministra Błaszczaka, skąd wie, że opinia służb będzie negatywna, bo jeszcze jej nie ma? Skąd wie, że organizatorzy nie otrzymają opinii służb bezpieczeństwa? - pytała posłanka. Jej zdaniem, szef MSWiA "zamiast toczyć wojnę z Owsiakiem", powinien z nim porozmawiać, jak dobrze zorganizować Przystanek Woodstock. Oceniła, że na festiwalu nie dzieje się nic złego.

 

Kinga Gajewska (PO) dodała, że słowa Błaszczaka o Woodstocku to kolejny argument, za odwołaniem ministra. - Jeżeli nie jest pan w stanie zapewnić bezpieczeństwa na Woodstocku, to niech się pan poda do dymisji - mówiła. - Pytanie czy (szef MSWiA - red.) będzie zakazywał również organizowania pielgrzymek oraz meczów? Wszystkich imprez masowych, czy tylko tych, które będzie organizował Owsiak? - pytała.

 

Wniosek o wotum nieufności

 

W opinii Arkadiusza Myrchy (PO) minister Błaszczak "nie dba o interes Polek i Polaków".

 

- Jeżeli premier Szydło jest zainteresowana, żeby w sposób realny dbać o bezpieczeństwo Polek i Polaków, nie powinna dłużej utrzymywać w składzie Rady Ministrów Mariusza Błaszczaka - mówił.

 

W środę PO złożyła w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Wniosek ma związek m.in. ze sprawą śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu w maju 2016 r.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie