Błaszczak: Przystanek Woodstock nie będzie miał pozytywnej opinii policji

Polska
Błaszczak: Przystanek Woodstock nie będzie miał pozytywnej opinii policji
woodstockfestival.pl

- Opinia policji dotycząca Przystanku Woodstock będzie negatywna - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak na antenie Polskiego Radia. - Wszyscy mamy świadomość, co się dzieje za naszą zachodnią granicą. W grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego w Berlinie, w którym zginął Polak - dodał minister.

Festiwal muzyczny Przystanek Woodstock jest zaplanowany na początek sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Koncerty będą się odbywać 3, 4 i 5 sierpnia. Imprezę organizuje co roku kierowana przez Jerzego Owsiaka fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Festiwal jest podziękowaniem dla wolontariuszy za zimową zbiórkę pieniędzy dla szpitali.

 

Mariusz Błaszczak został zapytany o  festiwal w kontekście informacji przekazanych w mediach społecznościowych przez dziennikarza Witolda Gadowskiego, który podał informację o możliwym ataku terrorystycznym w Polsce. Gadowski wskazał przy tym na odbywającą się latem "najgorzej chronioną imprezę".

 

- Ja bym tego nie lekceważył. W sprawie Przystanku Woodstock już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie. W związku z tym całe wydarzenie miało charakter imprezy o podwyższonym ryzyku - powiedział szef MSWiA na radiowej antenie.

 

 

- Protestował organizator, zresztą w mediach prywatnych związanych z totalną opozycją. Sam ten organizator też jest kimś, kto bardzo wyraźnie związany jest z totalną opozycją. W tym roku opinia też będzie negatywna. Wszyscy mamy świadomość tego, co dzieje się za naszą zachodnią granicą - stwierdził Błaszczak.

 

Zapytany, czy organizator wnioskował o lepsze zabezpieczenie imprezy, minister odpowiedział, iż "organizator tkwi w przeświadczeniu, że wszystko będzie fajnie, "róbta co chceta" i wszystko będzie dobrze.

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która organizuje Przystanek Woodstock zapowiedziała, że do sprawy odniesie się wkrótce Jerzy Owsiak.

 

 

polsatnews.pl, polskieradio.pl

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie