"Dwa miliony ludzi boryka się z niepłodnością, a ta rozmodlona ekipa udaje, że tego nie widzi". Arłukowicz o in vitro

Polska

- Staramy się ludziom pomóc, zwykłym ludziom. Staramy się robić co możemy w samorządach, w których mamy większość. Staramy się przeprowadzić projekty, które umożliwią nawet niewielkiej części mieszkańców tych samorządów skorzystać z tej metody - powiedział w popołudniowym "Graffiti" były minister zdrowia z PO Bartosz Arłukowicz.

W poniedziałek gdańscy radni przyjęli uchwałę, zgodnie z którą miasto dopłaci do procedury in vitro.

 

Głosowanie odbyło się podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Przeciwko finansowaniu in vitro głosował cały klub PiS, a także dwóch radnych PO. Za opowiedziało się szesnastu radnych. Miasto z budżetu miałoby dopłacać maksymalnie 15 tys. zł jednej parze na zabieg in vitro. Program ma obowiązywać przez trzy lata. Poprzednią uchwałę w tej sprawie unieważnił wojewoda pomorski.

 

- Dwa miliony ludzi w Polsce boryka się z niepłodnością, a ta rozmodlona ekipa udaje, że tego nie widzi - powiedział Arłukowicz, odnosząc się do stanowiska PiS w tej sprawie.

 

Przypomniał, że w 2010 r. "świat nagrodził twórcę in vitro Nagrodą Nobla". - A my dzisiaj tę możliwość ludziom zabieramy - zwrócił uwagę.

 

 

"Połączenie polityki i biznesu jest niewiarygodne w przypadku PiS-u"

 

Arłukowicz skomentował także nieoficjalne informacje, według których obecna szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska ma objąć stanowisko wiceprezesa PZU.


- Ja nie chcę w żaden sposób oceniać pani Sadurskiej ani jej kompetencji. Pozostawię to pana i państwu ocenie - powiedział Arłukowicz.

 

- To połączenie polityki i biznesu jest niewiarygodne w przypadku PiS-u. Ja przypomnę pana posła (Wojciecha - red.) Jasińskiego, który został prezesem Orlenu, przypomnę pana (Jacka - red.) Kurskiego, czołowego, frontowego polityka PiS-u, który zostaje szefem TVP. Mógłbym ich wymieniać w nieskończoność - zauważył poseł PO.


- Mogę skończyć w końcu na (Bartłomieju - red.) Misiewiczu, któremu salutowali oficerowie, a który był członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej - dodał.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie