"27:1. Szydło się pomyliła. Myślała, że to Eurowizja i nie można głosować na Polaka". Skecz bije rekordy popularności

Kultura

Podczas trzeciego dnia Polsat SuperHit Festiwalu 2017 publiczność zgromadzona w Operze Leśnej w Sopocie oklaskiwała czołowe polskie kabarety. Serca widzów podbił m.in. "Psychiatryk" w wykonaniu Kabaretu Skeczów Męczących.

Fragment występu kabaretu zamieszczony na oficjalnym fanpage'u Telewizji Polsat ma już ponad 1,7 mln wyświetleń i prawie 25 tysięcy udostepnień.

 

 

"Wieśxit"

 

"Wiesiek" z Kabaretu Skeczów Męczących, dobrze znany pacjent specjalistycznego szpitala. Najpierw przyznał się, że jest chory na "przeztwe". - Przez twe oczy zielone, zielone, oszalałem… - zaśpiewał. Potem zaproponował lekarzowi "Wieśxit" i przedstawił papier na wyjście. Od samego prezydenta. - Ja nic nie podrabiałem. Przecież Andrzej wszystko podpisuje - wskazał.

 

Później sam siebie przekonywał, że "jedyna, która się stara, to jest Platforma, bo oni codziennie mają nowy program" oraz, że "najrozsądniejszy to Liroy". - Trzymam kciuki, żeby zalegalizował marihuanę. Jak już się tak dobrze naćpamy, to nic nam w tej Polsce nie będzie przeszkadzać - podsumował.

 

"Marionetki"

 

W pamięci widzów zapadł również występ legendarnego Jerzego Kryszaka. Było politycznie. Także o Operze Leśnej. - Jakby przyjechał Szyszko i wyrżnął ten rachityczny lasek, to byłby tu… piasek. A tak macie teraz namiot w krzakach - podkreślił. Czy to byłaby dla Sopotu dobra zmiana? Po pełnym smaczków monologu zrobiło się nieco poważniej, a wszystko za sprawą piosenki "Marionetki", zaśpiewanej przez Jerzego Kryszaka na melodię znanego utworu "Parasolki" Marii Koterbskiej.

 

 

Więcej na temat występów kabaretów podczas można znaleźć na oficjalnej stronie Telewizji Polsat.

 

polsat.pl, polsatnews.pl

 

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie