Udana akcja reanimacyjna. Działania policjanta zarejestrowała kamera monitoringu

Polska

Przed sklepem w Międzyrzecu (Lubuskie) przewrócił się na chodnik starszy mężczyzna. Na pomoc rzucił się sierż. szt. Aleksander Rytwiński. Podjął skuteczną reanimację. Po kilku minutach mężczyźnie wrócił oddech i zaczął odzyskiwać przytomność. Akcję ratunkową policjanta, który po służbie znalazł się przez przypadek w pobliżu sklepu, zarejestrowała kamera monitoringu.

Sierż. szt. Aleksander Rytwiński  z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także wtedy, gdy po zakończonej służbie zdejmuje się mundur.


Gdy przed sklepem przewrócił się na chodnik starszy mężczyzna, świadkowie zaczęli w panice prosić o wezwanie karetki pogotowia. Na miejscu był też na szczęście policjant, który nie czekał na przyjazd ambulansu. Zorientował się, że mężczyzna jest nieprzytomny i znajduje się w stanie zatrzymania krążenia, w związku z czym natychmiast podjął reanimację.


Pracodawcy chorego mężczyzny wysłali do Komendanta Powiatowego Policji podziękowania za uratowanie życia, gratulowali profesjonalizmu i doświadczenia podległego mu policjanta.

 


polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie