Błyskawiczna akcja policji. Wydobyli z dna rzeki kobietę. Była 3 metry pod wodą

Polska
Błyskawiczna akcja policji. Wydobyli z dna rzeki kobietę. Była 3 metry pod wodą
dolnoslaska.policja.gov.pl

Na komisariat w Głogowie zadzwonił w czwartek wieczorem świadek, informując, że widzi jak kobieta rozpaczliwie walczy o utrzymanie się na Odrze. Na pomoc ruszyło troje policjantów. Gdy przyjechali na miejsce, kobiety nie było już widać na powierzchni wody. Mundurowi zlokalizowali miejsce jej utonięcia i wydobyli na brzeg. Udało się przywrócić akcję serca 52-letniej głogowianki.

Policja otrzymała zgłoszenie o godz. 19.25. Zdarzenie miało mieć miejsce tuż obok mostu na Odrze w centrum Głogowa. Policjanci przybyli na miejsce po około dwóch minutach.

 

 

Do wody weszło dwóch policjantów, mł. asp. Tomasz Nowaczyk i asp. Łukasz Majchrzak. Po chwili dołączyła do nich dzielnicowa sierż. szt. Joanna Rozmus.

 

Szukali 10 minut

 

W miejscu utonięcia kobiety woda ma ponad 3 metry głębokości, jest mętna i zimna. Po około 10 minutach nurkowania i przeszukiwania dna rzeki, jeden z policjantów, zlokalizował kobietę.

 

Pomimo wielokrotnych prób, nie udało się jej od razu wyciągnąć. W tym czasie do akcji dołączył jeden ze strażaków, który wspólnie z policjantami wyciągają 52-latkę z wody.

 

 

Po przywróceniu akcji serca głogowianka została przewieziona na oddział intensywnej terapii miejscowego szpitala.

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie