423 litry wódki w kołach do traktora. Celnicy: unikatowa sytuacja

Świat
423 litry wódki w kołach do traktora. Celnicy: unikatowa sytuacja
toll.no

Celnicy, po odkryciu kontrabandy przyznali: "to bardzo pomysłowe". Polak wypełnił sześć przewożonych opon do traktora butelkami z wódką - po ok. 70 litrów wódki w każdej. To miała być przysługa dla znajomego.

34-latka zatrzymano 21 maja w okolicy Holtet. Wzbudził on podejrzenia już podczas przekroczenia granicy, więc funkcjonariusze Norweskiej Służby Celnej z Svinesund wytypowali go do ponownej kontroli, gdy Polak jechał autem dostawczym trasą 22.


Po zatrzymaniu próbował przekonać celników, że przyjechał do Norwegii, by poszukać pracy, a koła do ciągnika wiezie dla znajomego, który go o to poprosił.

 

Przeskanowali koła, a w nich... 


Nieufni celnicy postanowili przeskanować koła i ze zdumieniem stwierdzili, że są one wypełnione butelkami z wódką. Po rozpruciu opon wyjęto z nich w sumie 423 litry alkoholu.


- Butelki z alkoholem ukryte w kołach traktora to sytuacja unikatowa – powiedział Per Kristian Grandahl z biura celnego w Svinesund, przyznając jednocześnie, że kilkakrotnie zdarzało mu się trafić na narkotyki przemycane w oponach.

 

polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze